Zdraví

Nikotin - základní informace o nikotinu a jeho účinku v organismu

Zobrazeno: 167425x
nikotin_informace_ucinkyNikotin je jednou ze čtyř tisíc chemikálií, které lze vystopovat v tabákových výrobcích – jako jsou například cigarety, doutníky a dýmkový, žvýkací a šňupací tabák – ale je hlavní součástí tabáku, která ovlivňuje mozkové pochody. Jde o jednu z nejčastěji užívaných návykových látek a ačkoli je na krabičce cigaret napsáno, že jeden kus obsahuje například 12 miligramů nikotinu, nedostane se kuřákovi krevním oběhem do mozku více než jeden až dva miligramy.
Číst dále: Nikotin - základní informace o nikotinu a jeho účinku v organismu

Otrava nikotinem - příznaky, projevy, jak se projevuje

Zobrazeno: 134031x
otrava_nikotinem_priznaky_projevyÚčinky nikotinu nastupují krátce po užití díky rychlému vstřebávání v plicníc sklípcích. U kuřáků začátečníků je častá bledost, studený pot, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, pot, pokleslá nálada - to jsou nejčastější projevy lehké otravy nikotinem. Smrtelná dávka se pohybuje kolem 50 mg. U pravidelných kuřáků příznaky spojené s akutní otravou chybějí a dostavují se méně specifické symptomy chronické intoxikace.
Číst dále: Otrava nikotinem - příznaky, projevy, jak se projevuje

Rakovina plic - příznaky, projevy, symptomy

Zobrazeno: 118034x
rakovina_plic_priznaky_projevy_symptomyU všech typů zhoubných nádorů platí, že jejich včasné rozpoznání může znamenat až úplné vyléčení. Problémem plicní rakoviny je, že je průkazná svými příznaky až v pozdních stadiích, kdy je často až nemožné člověka zcela vyloučit. Bohužel příznaky rakoviny plic jsou často nenápadné a podle statistik až 60% nádorů je diagnostikováno v pozdním, tedy špatně léčitelném nebo neléčitelném stadiu. Stránka uvádí nejčastější projevy a příznaky rakoviny plic.
Číst dále: Rakovina plic - příznaky, projevy, symptomy

CHOPN - chronická obstrukční plicní nemoc - příznaky, projevy, léčba, definice

Zobrazeno: 93280x

chronicka_obstrukcni_plicni_nemocObstrukční plicní nemoc ("kuřácké astma") je chronické onemocnění projevující se dušností, kašlem, vykašláváním hlenů. Toto onemocnění značně zhoršuje kvalitu života, snižuje toleranci fyzické námahy. V případě, že je nemoc diagnostikována, je nutné okamžitě přestat kouřit.

Číst dále: CHOPN - chronická obstrukční plicní nemoc - příznaky, projevy, léčba, definice

Léčba rakoviny plic - chemoterapie, radioterapie (ozařování), cílená léčba

Zobrazeno: 76524x
lecba_rakoviny_plic_chemoterapie_radioterapie_ozarovaniLéčba rakoviny plic se odvíjí od typu nádoru a jeho rozsahu, přihlíží se také k celkovému stavu pacienta, jeho věku atd. Naprosto klíčové pro efektivní léčbu je včasné diagnostikování nádoru. V léčbě se v současné době uplatňují chirurgické metody, chemoterapie a ozařování (radioterapie).
Číst dále: Léčba rakoviny plic - chemoterapie, radioterapie (ozařování), cílená léčba

Metastázy rakoviny plic - příznaky, projevy; paraneoplastický syndrom

Zobrazeno: 60463x

metastazy_rakoviny_plicRakovina plic je onemocnění, ze kterého mají kuřáci největší strach. V případě, že se nemoc zjistí v pozděním stadiu, je možné, že primární nádor zakládá metastázy, což jsou dceřiná ložiska nádorové tkáně. Jde o závažnou komplikaci zhoubných nádorů, u nichž obvykle zhoršuje vyhlídky na úplné vyléčení. Mikrometastázy (malé metastázy, které nejsou vidět okem na rentgenovém snímku), lze potlačit protinádorovou chemoterapií cytostatiky, provedenou po chirurgickém odstranění hlavního nádoru. Tento postup může výrazně zlepšit prognózu pacienta.

Číst dále: Metastázy rakoviny plic - příznaky, projevy; paraneoplastický syndrom

Otrava nikotinem, léčba otravy nikotinem - postup

Zobrazeno: 59525x
otrava_nikotinem_lecbaOtrava nikotinem nebývá takového rozsahu, že by vedla k úmrtí člověka. Jako smrtelná dávka nikotinu se uvádí 50 miligramů. Takové množství ale většinou jedinec nepřijme, protože již při mnohem menších dávkách nikotinu se dostaví klasické příznaky a projevy předávkování nikotinem.
Číst dále: Otrava nikotinem, léčba otravy nikotinem - postup

Závislost na nikotinu - jak vzniká a jak je silná

Zobrazeno: 47750x
zavislost_na_nikotinu_jak_vznika_jak_je_silnaZávislost na nikotinu je silnější než bychom si mysleli. Uvádí se, že je silnější než na heroinu. Tvrdé drogy jsou zakázané. U těch se to povedlo. Nikotin a kouření není možné zakázat a to z toho důvodu, že kuřáků je na Zemi obrovské množství a tak obrovskou epidemii již není možné zastavit. Lidé by se bouřili a zákon, který by zakazoval kouření obecně by z toho důvodu neuspěl a byl by kuřáky porušován. Tabák by se dovážel tak jako tak načerno a postihy za kouření cigaret by byly pravděpodobně i z důvodu masivního rozšíření nízké. Ale to je scifi. Zaměřme se nyní na psychickou a fyzickou závislost na nikotinu.
Číst dále: Závislost na nikotinu - jak vzniká a jak je silná

Další nemoci spojené s kouřením cigaret, kuřáctvím

Zobrazeno: 41271x
dalsi_nemoci_z_koureni_cigaretPokud jste dlouholetý kuřák, máte 25% šanci, že se osobně potkáte s rakovinou. Aby toho ještě nebylo dost, budete mít vrásky, bude vám zapáchat oblečení a dech, budete mít žluté zuby a k tomu ještě existuje mnoho dalších nemocí, které jsou v příčinné souvislosti s kouřením tabáku. Nepříjemné pro kuřáka je, že i když nezemřete na rakovinu, máte velkou pravděpodobnost, že skonáte na jinou nemoc z kouření - zde je jejich stručný výpis.
Číst dále: Další nemoci spojené s kouřením cigaret, kuřáctvím

Nádory plic - malobuněčný (ovískový), nemalobuněčný, spinocelulární, adenokarcinom, karcinoid

Zobrazeno: 40904x
nadory_plic_malobunecny_nemalobunecny_spinocelularniKarcinom plic, obecně známý jako rakovina plic, je onemocnění, při kterém nekontrolovaně rostou buňky v plicních tkáních. Tento růst může vést k metastázi, což je invaze do přilehlé tkáně a infiltraci mimo plíce. Převážná většina rakoviny plic jsou karcinomy plic, odvozených z buněk epitelové tkáně. Rakovina plic je nejběžnější příčina rakoviny, vedoucí ke smrti u mužů. Celosvětově je zodpovědná za smrt 1,3 milionů mužů a také žen ročně.
Číst dále: Nádory plic - malobuněčný (ovískový), nemalobuněčný, spinocelulární, adenokarcinom, karcinoid

«ZačátekPředchozí12345DalšíKonec»

Strana 1 z 5

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen