Odborníci na problematiku kouření v ČR

prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - kontakt, telefon, email, adresa

Zobrazeno: 45288x

MUDr._Eva_Kralikova_2Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc. vede Centrum pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze na Karlově náměstí. Je předsedkyní Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku. Její specializací je epidemiologie, prevence a léčba závislosti na tabáku. Na této stránce najdete odkaz na webové stránky, kontaktní adresu, email a telefonní číslo, kde se můžete objednat.

Číst dále: prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - kontakt, telefon, email, adresa

Prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - přední odborník na závislost na tabáku v ČR

Zobrazeno: 13675x

MUDr._Eva_Kralikova_3Docentka Eva Králíková vede Centrum pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. a pracuje v Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN. Eva Králíková se narodila v roce 1956 a vystudovala Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Věnuje se epidemiologii, prevenci a léčbě závislosti na tabáku již více než dvacet let.

Číst dále: Prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - přední odborník na závislost na tabáku v ČR

doc. MUDr. Věra Adámková, CSc. - kontakt, email, adresa, telefon

Zobrazeno: 9940x

doc.-MUDr.-Vera-Adamkova-Csc.-kontakt-email-adresa-telefondoc. MUDr. Věra Adámková, CSc. je lékařka s rozsáhlými znalostmi o kouření cigaret ve spojitosti s kardiovaskulárními chorobami. Paní docentka pracuje na oddělení praventivní kardiologie v pražském Ikemu.

Číst dále: doc. MUDr. Věra Adámková, CSc. - kontakt, email, adresa, telefon

MUDr. Alexandra Kmeťová - kontakt, email, adresa

Zobrazeno: 8147x

MUDr.-Alexandra-Kmetova

MUDr. Alexandra Kmeťová je další odbornicí zabývající se závislostí na tabáku (nikotinu) a její léčbou. Má samostatné semináře o kouření cigaret a nebo doprovází MUDr. Evu Králíkovou, CSc..

 

 

Číst dále: MUDr. Alexandra Kmeťová - kontakt, email, adresa

MUDr. Lenka Štěpánková - odvykání kouření

Zobrazeno: 8071x
MUDr._Lenka_StepankovaMUDr. Lenka Štěpánková dlouhodobě působí v Referenčním centru léčby závislosti na tabáku pro ČR při III. interní klinice 1.LF UK a VFN v Praze. Její specializací je psychobehaviorální podpora kuřáků při léčbě a odvykání nikotinismu.

Číst dále: MUDr. Lenka Štěpánková - odvykání kouření

Rozhovor s doc. MUDr. Evou Králíkovou týkající se kouření a odvykání

Zobrazeno: 7549x
MUDr._Eva_Kralikova_1Doktorka Eva Králíková je asi nejznámější česká bojovnice proti kouření. Pracuje v Centru léčby závislosti na tabáku a v Ústavu hygieny a epidemiologie ve vinohradské nemocnici v Praze. Deník Metro s ní mluvil o tom, jaká je situace v boji proti tabáku v České republice, jak se dívá na kouření mladých lidí a dále co si třeba myslí o novém fenoménu v podobě vodní dýmky.
Číst dále: Rozhovor s doc. MUDr. Evou Králíkovou týkající se kouření a odvykání

MUDr. Kamila Zvolská - odvykání kouření

Zobrazeno: 6902x

MUDr._Kamila_ZvolskaMUDr. Kamila Zvolská se narodila v roce 1980 v Praze. Vysokoškolské studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy ukončila v roce 2004. Od října 2004 do června 2005 pracovala jako sekundární lékař na Interním oddělení Nemocnice v Sedlčanech. Od července 2005 pracuje na III. Interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je zařazena do atestační přípravy v oboru vnitřní lékařství a studuje doktorandské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, studijní program Preventivní medicína.

Číst dále: MUDr. Kamila Zvolská - odvykání kouření

JUDr. Tomáš Kindl - kouření cigaret a právo občana a zaměstnance na ochranu zdraví

Zobrazeno: 5793x

JUDr.-Tomas-Kindl-pravnik-koureni-cigaret-tabakuJUDr. Tomáš Kindl se věnuje ochraně zdraví a jeho poškození při kouření cigaret (tabáku) z pohledu práva a zákonů. Právo na ochranu před kouřem v prostředí je součástí základního lidského práva na ochranu života a zdraví. Prosazování účinné ochrany odráží celospolečenské uvědomění rizik spojených s kouřením a právní vyspělost daného státu.

Číst dále: JUDr. Tomáš Kindl - kouření cigaret a právo občana a zaměstnance na ochranu zdraví

MUDr. Zbyněk Mlčoch, web www.kurakovaplice.cz

Zobrazeno: 4963x

mudr.-zbynek-mlcoch-fotografie-ikonaMUDr. Zbyněk Mlčoch se zabývá tabákem, cigaretami a závislostí na nikotinu již od roku 2004. Jeho dominantním zájem v této oblasti je pak vliv tabáku a především tabákového kouře a nikotinu na lidské zdraví. Zbyněk Mlčoch je autorem tohoto webu, sám se nepovažuje za odborníka na problematiku kouření, spíše je to jeho záliba a sám se považuje za teoretika v této oblasti.

Číst dále: MUDr. Zbyněk Mlčoch, web www.kurakovaplice.cz

Rozhovor s doc. MUDr. Evou Králíkovou - ČRO 31.5.2012

Zobrazeno: 3845x

doc.-mudr.-eva-kralikova-csc.-rozhovor-cesky-rozhlas-nahravka-online-ke-stazeniKouříte, nebo znáte nějakého kuřáka (kdo ne, že?)? Pak určitě víte, že se jedná o činnost velice navýkovou. Každý rok se prý 40 procent kuřáků, tedy milión lidí, snaží s tímto zlozvykem přestat. Většinou neúspěšně. Ten, komu se to opakovaně nedaří, by měl navštívit svého lékaře, tvrdí vedoucí pražské poradny pro odvykání kouření doc. MUDr. Eva Králíková, CSc..

Číst dále: Rozhovor s doc. MUDr. Evou Králíkovou - ČRO 31.5.2012

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen