Pasivní kouření a obrana

Statistiky rakoviny plic u kuřáků, nekuřáků a pasivních kuřáků

Zobrazeno: 26571x

rakovina_plic_statistiky_cislaKouření se podílí na výskytu široké palety nádorových onemocnění. Nejčastěji je to rakovina plic - 90% ze všech pacientů, kteří mají nádory plic jsou kuřáci. Z celkové skupiny všech kuřáků se nádory plic vyskytují až u 24% kouřících osob. 30% rakoviny plic nekuřáků je způsobeno pasivním kouřením. Navíc pokud kouříte, jste vystaven 13x většímu riziku vzniku rakoviny plic, než kdyby jste nekouřil.

Číst dále: Statistiky rakoviny plic u kuřáků, nekuřáků a pasivních kuřáků

Pasivní kouření - škodlivost pro zdraví a statistiky nemocnosti a úmrtí

Zobrazeno: 24696x
pasivni-koureni-jeho-skodlivost-pro-zdravi-a-statistiky-nemocnosti-a-umrtiNa to, abyste zemřeli na následky kouření, nemusíte ani být kuřákem. Statistiky uvádějí, že ročně umírá v ČR na následky pasivního vdechování cigaretového kouře 3.500 nekuřáků. Tyto osoby zemřely jen proto, že se pohybovaly v prostředí, kde někdo kouřil (partner, spolupracovník, zákazník…) Když kouří manžel, je jeho žena nekuřačka vystavena až dvojnásobně vyššímu riziku vzniku rakoviny plic. Tomuto riziku neunikne ani v případě, že manžel kouří výhradně mimo byt.

Číst dále: Pasivní kouření - škodlivost pro zdraví a statistiky nemocnosti a úmrtí

Co je to pasivní kouření - definice

Zobrazeno: 18449x
co-je-to-pasivni-koureni-definiceRiziko zdravotního poškození vlivem tabákového kouře není omezeno pouze na kuřáky, ale jsou mu vystaveni i ti, kteří vdechují kouř nedobrovolně – pasivní kuřáci. Kouř vdechovaný při pasivním kouření pochází jednak z doutnajícího konce cigarety mezi dvěma potáhnutími a jednak je vydechován kuřákem.
Číst dále: Co je to pasivní kouření - definice

Pasivní kouření u dětí a zdravotní následky

Zobrazeno: 16758x

pasivni-koureni-u-deti-a-zdravotni-nasledkyKouření se nepodepisuje jen na zdraví kuřáků, ale ohrožuje také lidi, kteří musí vdechovat cigaretový kouř pasivně. Děti vyrůstající v zakouřeném prostředí trpí častějšími záněty horních i dolních cest dýchacích, záněty středního ucha, a také mají vyšší riziko vzniku leukemie. Rizika pasivního kuřáctví jsou úplně stejně nebezpečná jako u kuřáctví aktivního: cévní, plicní a nádorová onemocnění.

Číst dále: Pasivní kouření u dětí a zdravotní následky

Ochrana před pasivním kouřením - zákony a pasivní kouření, práva nekuřáka

Zobrazeno: 13010x
ochrana-pred-pasivnim-kourenim-zakonyVzduch který dýcháme je často plný prachu a chemických příměsí z průmyslu. V tom se objeví kuřák a nepřímo nás nutí dýchat kouř z cigaret. Jsou případy, kdy můžeme opustit zakouřené prostory, ale například v zaměstnání v kanceláři to nelze. Buďme dostatečně sebevědomí a vyžadujme to, na co máme právo – dýchat čistý vzduch bez tabákového kouře. Většina z nás nechce vyvolávat zbytečně konflikty a agresivně se domáhat práva na čistý vzduch, proto kuřákům patří zdvořilá prosba o ohleduplnost.

 

Číst dále: Ochrana před pasivním kouřením - zákony a pasivní kouření, práva nekuřáka

Pasivní kouření v práci, na pracovišti - obrana

Zobrazeno: 11001x
pasivni-koureni-pri-praciLékařské studie jednoznačně ukazují pozitivní dopad na zdraví populace pří omezení nebo zákazu kouření na pracovištích a stravovacích zařízeních. I když máme zákony, které omezují kouření na určitých místech (restaurace, zastávky, pracovní proces), zákony jsou často porušovány a na nekuřáka se často pohlíží jako na někoho, kdo porušuje práva kuřáka.
Číst dále: Pasivní kouření v práci, na pracovišti - obrana

Těhotenství a pasivní kouření - následky

Zobrazeno: 10653x
pasivni_koureni_tehotenstvi_tehotna_nasledkyRizikem pro správný nitroděložný vývoj není pouze je-li matka kuřačka, ale i pokud se matka vystavuje pasivnímu kouření. V obou těchto případech působí kouř negativně na plod. Hlavními činiteli poškozujícími vývoj jsou pravděpodobně oxid uhelnatého a nikotin. Oxid uhelnatý může způsobit hypoxii, tedy „dušení“ plodu. Nikotin snižuje prokrvení placenty, přechází do krve zárodku a ovlivňuje tak přímo cévní, nervový a zažívací systém dítěte.
Číst dále: Těhotenství a pasivní kouření - následky

Pasivní kouření na veřejnosti a co by způsobil jeho zákaz

Zobrazeno: 9952x
zakaz-pasivniho-koureni-na-verejnostiPasivní kouření znamená pro organizmus velkou zátěž a v některých ohledech je dokonce nebezpečnější než aktivní kouření. Bohužel jsou cigaretovému kouři proti své vůli denně vystaveni tisíce dospělých i dětí. Následující údaje vycházejí z nezávislých studií provedených v zemích, kde již několik let platí tento zákaz.
Číst dále: Pasivní kouření na veřejnosti a co by způsobil jeho zákazSponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen