Kuřák a kouření

Vodní dýmka a její škodlivost pro zdraví organismu

Zobrazeno: 104632x
vodni_dymka_skodlivostV ČR se začínají rozmáhat seance s vodními dýmkami a to např. v čajovnách, na party nebo jen tak při posezení s přáteli. Často k nám do webu přichází otázka, zda vodní dýmka je nebo není zdravější. Panuje jakýsi názor, že voda kouř vyčistí. Ono to ale není tak vůbec není a vodní dýmka je paradoxně mnohem nebezpečnější než kouření cigarety s filtrem.
Číst dále: Vodní dýmka a její škodlivost pro zdraví organismu

Klady kouření, výhody kouření cigaret, pozitivní stránky kuřáctví

Zobrazeno: 66743x

klady_koureniNevýhody a zápory kouření výrazně převyšují klady kuřáctví. Nicméně je nutno přiznat, že i kouření cigaret má několik pozitivních stránek. Týkají se jak psychiky, tak i somatiky jednotlivce. Kuřák by se ale měl vždy snažit hledat jinou cestu, jak pozitivního efektu kouření docílit.

Číst dále: Klady kouření, výhody kouření cigaret, pozitivní stránky kuřáctví

Vodní dýmka - popis, návod, obrázek, škodlivost, informace

Zobrazeno: 55381x
vodni_dymka_skodlivost_zdraviVodní dýmka je nyní velmi oblíbená, zejména mezi mladými lidmi. Část z nich bývají nekuřáci, kteří by si cigaretu z přesvědčení nezapálili. Přitom podle nejnovějších studií jedno vykouření vodní dýmky (cca 45 minut) odpovídá vykouření několika desítek cigaret. Bylo prokázáno, že škodlivost vodní dýmky je výrazně větší než u klasických cigaret s filtrem.
Číst dále: Vodní dýmka - popis, návod, obrázek, škodlivost, informace

Slavné osobnosti, celebrity, VIP a kouření cigaret

Zobrazeno: 46472x
slavne-osobnosti-celebrity-vip-a-koureni-cigaretCigarety jsou zvláštním fenoménem, který propagují většinou nepřímo i různé celebrity a osobnosti z televizních obrazovek, sportovci, baviči ad. Stránka uvádí mnoho současných kuřáků a také mnoho VIP, kteří již zemřeli povětšinou na nemoci z kouření cigaret.
Číst dále: Slavné osobnosti, celebrity, VIP a kouření cigaret

Kouření v těhotenství a jeho následky

Zobrazeno: 41611x
koureni-tehotenstvi-nasledky-plodKouření v průběhu těhotenství může způsobit závažné zdravotní problémy jak matkám, tak plodu. Jeho působení se mimo jiné spojuje s předčasnými porody a dýchacími problémy. Odhaduje se, že příjem nikotinu během tohoto pro ženu důležitého období způsobuje 20-30% případů nízké porodní hmotnosti, až 14% předčasných porodů a zhruba desetiprocentní novorozeneckou úmrtnost.
Číst dále: Kouření v těhotenství a jeho následky

Kouření u žen a specifické působení na ženský organismus

Zobrazeno: 33148x
koureni_u_zenMužský organismus a ženský se od sebe liší nejen anatomicky, ale jsou i určitá specifika, která způsobují v některých věcech odlišné poškozování těla při dlouhodobém kouření cigaret. Stránka se zaměřuje na specifika ženského kouření cigaret a jeho působení na tělo a orgány.
Číst dále: Kouření u žen a specifické působení na ženský organismus

Detailní informace o vodní dýmce

Zobrazeno: 26822x

vodni-dymka-informaceVodní dýmka (VD) jako prostředek ke kouření je známa více než 400 let. Donedávna bývala užívána zejména staršími muži v zemích Orientu. V 90. letech minulého století došlo k výraznému rozšíření kouření vodní dýmky zejména mezi mladé lidi. Tento nárůst může souviset i s uvedením tabáku typu Ma´assel (Muessel, Mo´assel). Ten jednak zjednodušil přípravu vodní dýmky ke kouření (tabák není nutno namáčet) a jednak nabídl ochucené formy tabáku.

Číst dále: Detailní informace o vodní dýmce

Kouření u mužů a specifické působení na mužský organismus

Zobrazeno: 26314x
koureni_u_muzu_2Mužský organismus a ženský se od sebe liší nejen anatomicky, ale jsou i určitá specifika, která způsobují v některých věcech odlišné poškozování těla při dlouhodobém kouření cigaret. Stránka se zaměřuje na specifika mužského kouření cigaret a jeho působení na tělo a orgány.

 

 

Číst dále: Kouření u mužů a specifické působení na mužský organismus

Smrt kuřáka jako následek dlouhodobého účinku kouření na organismus

Zobrazeno: 24468x
smrt_kurakaV minulosti se nikdy tolik nepropagovaly informace o tom, jaký zásadní vliv na zdraví jedince má kouření nebo jiné přijímání látek z tabáku. Žijeme ve 21. století a všechny informace máme k dispozici. O škodlivosti užívání tabáku pojednává většina stránek tohoto webu. Kdo je chytrý, ten se poučí, kdo chce dál kouřit, ten ať si kouří - zakázat mu to nemůžeme. Jak ale dopadne kuřák, který věří tomu, že ho se přece rakovina a nemoci z kouření netýkají?
Číst dále: Smrt kuřáka jako následek dlouhodobého účinku kouření na organismus

Kouření a impotence, neplodnost mužů - erekce, impotence, spermie, sperma

Zobrazeno: 19491x

koureni-a-neplodnost-muzu-erekce-impotence-spermie-spermaKouření cigaret zásadním způsobem ovlivňuje fertilitu (plodnost) mužů. Na neplodnosti partnerského páru se muži podílejí asi 40 %. Kouření má vliv na poruchy erekce a na spermiogenezi. Spermie pak jsou málo pohyblivé, deformované a mohou mít poškozenou genetickou informaci.

Číst dále: Kouření a impotence, neplodnost mužů - erekce, impotence, spermie, sperma

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 1 z 3

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen