jak-motivovat-dite-k-nekoureniSamozřejmě každý zodpovědný rodič je frustrován tím, když zjistí, že jeho dítě má cigarety v bundě nebo batohu. Pak přijde mnoho myšlenek - křičet na dítě? Bít ho? Zakazovat mu kouření? Vysvětlovat? Kdysi jsme byli všichni děti, ale možná na to už zapomínáme. Dítěti je potřeba především vysvětlovat proč kouření není ideální pro jeho tělo, jak škodí a také, že by nás jako rodiče mrzelo, kdybychom zjistili, že dítě znovu kouřilo. Zde je několik dalších rad jak vést dítě k nekouření.

Číst dál:

odvykani-koureni-u-deti-metodou-5rPokud se do léčby závislosti na nikotinu (ano, opravdu to není překlep, i děti do 18 let mohou být závislé na tabáku) vloží odborník, kromě léků používá v rámci psychické motivace techniku 5R - relevance, rewards, risks, road blocks, repetition. Co 5R znamená se dozvíte zde:

Číst dál:

koureni-deti-kognitivni-disonanceCo je to kognitivní disonance? Nejlépe se to dá vysvětlit na příkladech. Dejme tomu, že kouříte a máte děti, o nichž jste se právě dozvěděli, že také začali kouřit. První myšlenka je "děti kouří". Současně je vaší mysli přítomna druhá myšlenka: "děti by neměli kouřit".

Číst dál: