Videa týkající se kouření cigaret a odvykání
Odkaz Zobrazení
  Link   Motivační nahrávky k odvykání kouření
Člověk ve svém snažení často selhává kvůli špatnému vnitřnímu nastavení. Podlehne pocitu, že je to moc těžké, a příliš brzy ztratí motivaci. Sugesce tomuto mohou zabránit. Povzbudí, posílí motivaci, navodí vnitřní klid a nedovolí zapomenout na to špatné, co cigarety způsobují. Lidská paměť je v tomto potvora - po týdnu mučivé abstinence vás ani nenapadne, proč jste vlastně přestával/a; stýská se vám po té ztracené "pohodě", ale neuvědomujete si, čím za ni zaplatíte. Nahrávky myslí na tohle všechno. Pomohou vám překonat první hodiny, dny a týdny. Díky nim si splníte to, o co tolik stojíte - žít bez cigaret, ušetřit peníze, zlepšit si zdraví a prodloužit si život.
19364
  Link   Herec Vladimír Menšík vypráví o kouření cigaret a doutníků
Vladimír Menšík vtipně vypráví o kouření cigaret a doutníků ve svém životě.
5520
  Link   Rozhovor s MUDr. Evou Králíkovou - video
Rozhovor s MUDr. Evou Králíkovou pro stop-koureni.cz o kouření, škodlivosti a odvykání. Ve videu je informace proč odvykající tloustne při odvykání, dále se můžete dozvědět mnoho zajímavých statistických informací, získáte informce z úst odbornice o vodní dýmce, dozvíte se také jakou máte pravděpodobnost, že se vám podaří přestat kouřit. Můžete také vyslechnout jaké léky se používají při léčbě závislosti na nikotinu (bupropion, vareniklin). Doktorka Králíková popisuje jak léky při odvykání kouření působí.
Ve videu jsou také zajímavé informace o kouření žen v těhotenství a rady jak v těhotenství nekouřit.
7568
  Link   Kouření žen a vliv na zdraví, otěhotnění, těhotenství, plod a dítě
Ženy a kouření - zažloutlé a zkažené zuby, žluté nehty, unavená vrásčitá pleť, zapáchající dech, potíže s otěhotněním, častější potraty. Dále postižení dětí - syndrom náhlého úmrtí kojenců, častější záněty středního ucha, častější infekce horních cest dýchacích,
Tak takto působí kouření na ženský organismus, plod a děti. Podívejte se na video s MUDr. Evou Králíkovou, CSc..
6170
  Link   Jak vypadá návštěva v centru pro odvykání kouření
Video vám ukáže jak může vypadat první (úvodní) návštěva v centru pro odvykání kouření. Jak návštěva probíhá je ukázáno na příkladu, kdy kuřák Viktor přichází do ordinace. Při své návštěvě ho čeká několik jednoduchých vyšetření (změření oxidu uhelnatého z dechu, změření tlaku, váhy, vypočítání BMI - body mass indexu) a pak delší pohovor s MUDr. Evou Králíkovou o tom, jak bude odvykání probíhat a kdy bude chodit na kontroly do centra.
5344
  Link   Kuřák 10 dní před smrtí
Toto je pacient s rakovinou hrtanu, který vypráví o svém osudu. 10 dní po natáčení tohoto krátkého videa zemřel.
Kuřáci, přemýšlejte - chcete také tak dopadnout?
18325
  Link   Jak kouření poškozuje orgány a cévy - demostrace, pitva
Kouření a zdraví - video obsahuje několik sekvencí:
1. demonstrace množství dehtu, který přijme kuřák za 1 rok při kouření 20 cigaret za den
2. kouření způsobuje krevní sraženiny, na pitevním řezu mozkem je jedna zobrazena
3. kouření vede ke vzniku emfyzému (plicní rozedmy) - na videu je zobrazeno řídnutí plicní tkáně
4. kouření poškozuje zrak - zvyšuje pravděpodobnost ucání drobných cév sítnice a jejich prasknutí
5. kouření vážně poškozuje cévy a vede k ateroskleróze - na videu je ukázáno jak patolog vytlačuje aterosklerotické nánosy z aorty (srdečnice = hlavní tepny vedoucí od srdce)
6. kouření vede k rakovině - video ukazuje jak může vypadat nádor a že jeho růst může vést k dušení zevním útlakem dolních cest dýchacích
14695
  Link   Fascinující demonstrace - množství dehtu ze 400 cigaret
Video ukazuje demonstraci, na které je vykouřeno strojem 400 cigaret. Veškeré zabsorbované látky jsou rozpuštěné ve vodě. Voda je poté uvařena a je získáno několik gramu neforemné odporné hmoty plné dehtu a mnoha jedovatých chemických látek. Když zvážíte, že kuřák, který kouří denně 20 cigaret dostane tuto hmotu do sebe již za 20 dní, je to na pováženou.
12393
  Link   Je kouření sexy? Chlapec líbá dívku kuřačku.
Říká se, že když políbí kuřák nekuřáka, nekuřák to pociťuje jako by políbil popelník. Na tomto videu je skutečnost perfektně demonstrovaná.
10730
  Link   Smrt kuřáka - smutný příběh Bryan Lee
Krátké video ukazuje, jak může být daň za kouření krutá. Jedna rodina ztratila tatínka a manžela - Bryana Leeho. A takových rodin jsou stovky ...
7592
  Link   Kouření dětí - rozhovor s MUDr. Evou Králíkovou
Statistiky kouření cigaret, statistiky kouření dětí, počet kuřáků v ČR, kouření rodičů, jak mohou rodiče ovlivnit kouření svých dětí.
13329
  Link   Kouření ve společnosti - Etiketa Ladislava Špačka
Ladislav Špaček vzpomíná na doby, kdy se mohlo kouřit v kině, divadle či letadle. Ladislav mluví o kouření v restauraci, o tom že do místnosti nevstupujeme se zapálenou cigaretou nebo doutníkem. Zmiňuje se také, že nejíme před jídlem nebo během jídla. Na místech, kde nejsou popelníky (např. rauty apod.) se nekouří. Nikdy neklepeme popel na jiná místa než je popelník. Video se také zmiňuje o kouření na návštěvě. Dozvíte se také pravidla jak se chová kuřák mezi kuřáky a kdo komu a kdy připaluje nebo cigarety daruje. Dozvíte se také zajímavé informace jak se kouří doutník. A jak je to s kouřením na ulici a v autě? Podívejte se sami ;-)
4249
  Link   Pitva - ateromový plát aorty
Zde je velmi známé video ukazující vytlačení hmoty z ateromových plátů aorty (srdečnice=hlavní cévy vedoucí od srdce) u 32letého kuřáka.
7043
  Link   Jak vzniká závislost na nikotinu
Video jednoduchou formou ukazuje jaký je princip vzniku závislosti na nikotinu a vysvětluje proč má kuřák stále větší potřebu a hlad po nikotinu.
6337
  Link   Jak vzniká plicní rozedma (emfyzém)
Na tomto videu je demonstrativně ukázána animace, na které je zrychleně zobrazeno jak vzniká plicní rozedma. Jde o onemocnění, při kterém zanikají přepážky mezi plicními sklípky vlivem enzymů, které je rozpustí. Tkáň plíce je pak "řidší" a je menší plocha pro výměnu kyslíku mezi vzduchem a plícemi.
4186
  Link   Pitva mozku kuřáka
Kouření zvyšuje srážlivost krve a tím pravděpodobnost vzniku krevních sraženin. Na videu je pitva 38letého člověka se sraženinou v mozku (cévní mozková příhoda).
6915
  Link   Animace vzniku nádoru plic
Video demonstrativně ve zrychlené animaci zobrazuje jak zhruba vypadá a roste nádor plic.
6171
  Link   Dehet - množství dehtu přijatého kouřením za 1 rok
Na videu je zobrazeno kolik dehtu přijme kuřák za 1 rok kouření, jestliže vykouří 20 cigaret denně. Toto není fikce, ale skutečnost.
11360
  Link   Poškození zraku způsobené kouřením
Na videu je ukázáno jak vypadá oční pozadí. Cévy očního pozadí při kouření trpí - ucpávají se a jsou křehčí. To může vést k jejich prasknutí nebo ucpání a nevratnému poškození zdraku.
3566
  Link   Diskuze o kouření dětí - pořad "Je to na vás"
Video zmiňuje několik statistik týkajících se kouření dětí a aktéři diskuze se zamýšlí třeba nad tím, proč děti začínají kouřit a co je k tomu vede.
4118
  Link   Vše o kouření - video o délce 1 hod. 45 min.
Tady je možnost stáhnutí velmi komplexního videa (profesionálního televizního pořadu), které trvá asi 20 minut. Jsou v něm popsána všechna stadia kouření - od růstu rostliny
tabáku na plantážích přes sušení, megavýrobu cigaret až po úplné dokouření do nedopalku a konečně reakce v těle. Velice doporučuji shlédnout. Nicméně velikost souboru je 33 MB, takže stahování se může u počítače s modemem protáhnout na delší dobu (cca. 1h 45min ).
4364
  Link   O kouření chvíli nevážně
O kouření chvíli nevážně
4839
  Link   Jak to vypadá v centru pro odvykání kouření
Odvykat ve spolupráci s lékařem se vyplatí. Podívejte se na naše video a dozvíte se, jak Vám může lékař pomoci v odvykání kouření. Dozvíte se nejen mnoho praktických rad, ale také se seznámíte s prostředím a atmosférou lékařské ordinace, kde pomáhají kuřákům bojovat se závislostí na nikotinu.
3091
  Link   Kouření a jeho následky (anglicky)
Video ve kterém jsou statistická čísla a fakta o kouření v USA.
3793
  Link   Pacient po vyoperovaném nádoru dutiny ústní
Takto vypadá pacient, který je po odstranění rakoviny z oblasti dutiny ústní.
4717
  Link   Každých 8 sekund zemře na následky kouření 1 člověk na Zemi
Video ukazuje jak je závislost na nikotinu silná, demonstruje nemoci z kouření, ukazuje lidské osudy a také ... smrt.
4742
  Link   Jak vypadají plíce po 10 letech kouření a jak u 70letého kuřáka
Na videu je ukázáno, jak vypadají zdravé plíce, jak vypadají plíce po 10 letech kouření a jak vypadají u 70letého kuřáka.
7518
  Link   Plíce utíkající od kuřáka
Něco pro zasmání - kuřák je v restauraci, zapálí si, rozkašle se, plíce z něj vyskočí utíkají pryč z restaurace.
4886
  Link   Videa týkající se elektronické cigarety a dýmky na evron.cz
Videa týkající se elektronické cigarety a dýmky, které si můžete prohlédnout na webu evron.cz
2412
  Link   Kouření zabíjí - animace
Ruská animovaná parodie na skutečnost, že kouření zabíjí.
4794
  Link   Jak jsem přestal kouřit já
no comment ;-)
5293
  Link   Dehet a lidský oragnismus, účinnost cigaretového filtru, vliv benzopyrenu na DNA
Video odpovídá na otázky: jaký je vliv dehtu na lidský organismus a zdraví, jak účinný je cigaretový filtr, jaký účinek má benzopyrien na lidský organismu. Zmiňuje se také o kadmiu v cigaretách a metabolismu nikotinu v lidském organismu.
6212
  Link   MUDr. Eva Králíková mluví o odvykání kouření - projekt Žijeme naplno
2256
  Link   Video jak kouření poškozuje srdce a cévy (kardiovaskulární systém)
Video na odvykani-koureni.cz o kardiovaskulárních nemocích spojených s kouřením cigaret a tabáku obecně.
Dozvíte se mimo jiné, že vykouření jedné cigarety vede ke stažení tepny na deset minut. Tím, že člověk kouří, má také "hustější" krev, která proudí pomaleji. Změny velkých tepen jsou velmi dobře patrné na vyšetření velký tepen. Sledujte je společně s námi.

KOuření na zdraví komentuje ve videu doc. MUDr. Věra Adámková, CSc.
3121
  Link   Jak přestat kouřit - video - příběhy Milana a Hanky
Ve videu je prezentováno, jak dva mladí lidé (pan Milan a paní Hanka) přestali kouřit cigarety.
2858
  Link   Mechanismus závislosti na nikotinu - video
Video "Nicotine addiction and molecule diffusion" demonstruje na jakém principu vzniká závislost na nikotinu u kuřáků, zmiňuje funkci receptorů alfa4beta2 a úlohu neurotransmitteru dopaminu.
2817

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen