Rakovina plic a kouření cigaret

Rakovina plic - příznaky, projevy, symptomy

Zobrazeno: 118035x
rakovina_plic_priznaky_projevy_symptomyU všech typů zhoubných nádorů platí, že jejich včasné rozpoznání může znamenat až úplné vyléčení. Problémem plicní rakoviny je, že je průkazná svými příznaky až v pozdních stadiích, kdy je často až nemožné člověka zcela vyloučit. Bohužel příznaky rakoviny plic jsou často nenápadné a podle statistik až 60% nádorů je diagnostikováno v pozdním, tedy špatně léčitelném nebo neléčitelném stadiu. Stránka uvádí nejčastější projevy a příznaky rakoviny plic.
Číst dále: Rakovina plic - příznaky, projevy, symptomy

Léčba rakoviny plic - chemoterapie, radioterapie (ozařování), cílená léčba

Zobrazeno: 76524x
lecba_rakoviny_plic_chemoterapie_radioterapie_ozarovaniLéčba rakoviny plic se odvíjí od typu nádoru a jeho rozsahu, přihlíží se také k celkovému stavu pacienta, jeho věku atd. Naprosto klíčové pro efektivní léčbu je včasné diagnostikování nádoru. V léčbě se v současné době uplatňují chirurgické metody, chemoterapie a ozařování (radioterapie).
Číst dále: Léčba rakoviny plic - chemoterapie, radioterapie (ozařování), cílená léčba

Metastázy rakoviny plic - příznaky, projevy; paraneoplastický syndrom

Zobrazeno: 60463x

metastazy_rakoviny_plicRakovina plic je onemocnění, ze kterého mají kuřáci největší strach. V případě, že se nemoc zjistí v pozděním stadiu, je možné, že primární nádor zakládá metastázy, což jsou dceřiná ložiska nádorové tkáně. Jde o závažnou komplikaci zhoubných nádorů, u nichž obvykle zhoršuje vyhlídky na úplné vyléčení. Mikrometastázy (malé metastázy, které nejsou vidět okem na rentgenovém snímku), lze potlačit protinádorovou chemoterapií cytostatiky, provedenou po chirurgickém odstranění hlavního nádoru. Tento postup může výrazně zlepšit prognózu pacienta.

Číst dále: Metastázy rakoviny plic - příznaky, projevy; paraneoplastický syndrom

Nádory plic - malobuněčný (ovískový), nemalobuněčný, spinocelulární, adenokarcinom, karcinoid

Zobrazeno: 40904x
nadory_plic_malobunecny_nemalobunecny_spinocelularniKarcinom plic, obecně známý jako rakovina plic, je onemocnění, při kterém nekontrolovaně rostou buňky v plicních tkáních. Tento růst může vést k metastázi, což je invaze do přilehlé tkáně a infiltraci mimo plíce. Převážná většina rakoviny plic jsou karcinomy plic, odvozených z buněk epitelové tkáně. Rakovina plic je nejběžnější příčina rakoviny, vedoucí ke smrti u mužů. Celosvětově je zodpovědná za smrt 1,3 milionů mužů a také žen ročně.
Číst dále: Nádory plic - malobuněčný (ovískový), nemalobuněčný, spinocelulární, adenokarcinom, karcinoid

Prognóza přežití a vyléčení u rakoviny plic

Zobrazeno: 39077x
rakovina_plic_prognozaPrognostické faktory mají vliv na volbu léčebné taktiky. Spolu s dalšími poznatky poskytují informace o charakteru nemoci a jeho průběhu. K nejvýznamnějším prognostickým faktorům patří stav výkonnosti pacienta (tedy celkový a biologický stav pacienta), rozsah onemocnění a ztráta hmotnosti.
Číst dále: Prognóza přežití a vyléčení u rakoviny plic

Bronchogenní karcinom - rakovina průdušek - prognóza, léčba, tipy

Zobrazeno: 35558x
bronchogenni_karcinom_priznaky_lecbaJako bronchogenní karcinom označujeme zhoubný nádor vycházející z průdušek. Dnes je na prvním místě v úmrtí mužů na zhoubné nádory a jeho výskyt stoupá i u žen. Významným faktorem, který přispívá k jeho vzniku, je kouření. Má několik typů, které se liší svými vlastnostmi, prognózou a způsobem léčby. Z hlediska biologického chování ho dělíme na malobuněčný SCLC a nemalobuněčný NSCLC, k němuž patří epidermoidní karcinom, adenokarcinom a velkobuněčný karcinom.
Číst dále: Bronchogenní karcinom - rakovina průdušek - prognóza, léčba, tipy

Diagnostika rakoviny plic, vyšetřovací metody - rentgen, CT, MR, tumormarkery

Zobrazeno: 30764x
diagnostika-rakoviny-plic-vysetrovaci-metody-rentgen-ct-mr-tumormarkeryNádorové onemocnění plic, tedy rakovina plic, je onemocnění, které bohužel má první příznaky až v pozdějších stádiích onemocnění, nicméně existuje celá řada vyšetřovacích metod, které ji mohou prokázat. Jsou to vyšetření fyzikální, mikroskopická, zobrazovací a laboratorní. V jejich kombinaci je možné většinou zcela jistě říci, zda se jedná nebo nejedná o rakovinu plic.
Číst dále: Diagnostika rakoviny plic, vyšetřovací metody - rentgen, CT, MR, tumormarkery

Rakovina plic a psychika pacienta, fáze myšlení

Zobrazeno: 21587x
rakovina_plic_psychikaUž jen vyřčená diagnóza rakovina vyvolává pocity strachu a úzkosti. Nádorová onemocnění a jejich léčba s sebou přinášejí spoustu nepříjemných tělesných změn jako je vypadávání vlasů, kožní vyrážka, nevolnost, zvracení atd., což také negativně působí na psychiku postižených. Objevují se u nich deprese a pocity méněcennosti.

 

Číst dále: Rakovina plic a psychika pacienta, fáze myšlení

Statistiky rakoviny plic u kuřáků, nekuřáků a pasivních kuřáků

Zobrazeno: 21095x
statistiky-rakoviny-plic-u-kuraku-nekuraku-a-pasivnich-kurakuKouření se podílí na výskytu široké palety nádorových onemocnění. Nejčastěji je to rakovina plic - 90% ze všech pacientů, kteří mají nádory plic jsou kuřáci. Z celkové skupiny všech kuřáků se nádory plic vyskytují až u 24% kouřících osoba. 30% rakoviny plic nekuřáků je způsobeno pasivním kouřením. Navíc pokud kouříte, jste vystaven 13x většímu riziku vzniku rakoviny plic, než kdyby jste nekouřil.
Číst dále: Statistiky rakoviny plic u kuřáků, nekuřáků a pasivních kuřáků

Spinocelulární karcinom plic - informace, prognóza, léčba

Zobrazeno: 19021x

spinocelularni-karcinom-plic-prognoza-lecba-obrazek-fotografieSpinocelulární karcinom plic (též nazývaný epidermoidní, dlaždicobuněčný) spolu s malobuněčným karcinomem je nejčastějším typem plicního nádoru. Až 98% pacientů s tímto onemocněním jsou kuřáci, je častější u mužů než u žen. Bývá v plíci převážně centrálně umístěný, tvoří různě velké uzly, které v centru nekrotizují a vzniká pseudocystická dutina.

Číst dále: Spinocelulární karcinom plic - informace, prognóza, léčba

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen