Zajímavosti a statistiky

Statistiky týkající se kouření cigaret - souhrn všech údajů

Zobrazeno: 159158x
statistiky_koureni_cigaretPři svém brouzdání po internetu jsem našel velké množství odborných článků a studií, které obsahovaly značné množství zajímavých  statistických čísel. Ta jsem se pokusil shromáždit do skupin. Na výsledek se můžete podívat na této stránce. Zahrnuje statistické informace týkající se věku, pohlaví, úmrtnosti v ČR a ve světě a zmiňuje i ekonomická hlediska kouření cigaret.

 

 

Číst dále: Statistiky týkající se kouření cigaret - souhrn všech údajů

Chemické složení cigaretového kouře, co obsahuje kouř z cigaret

Zobrazeno: 127464x

co_obsahuje_cigaretovy_kour_dymKuřáci vědí, že cigarety obsahují nikotin. Ti závislí na nikotinu, a těch je většina, kvůli tomu nemohou s kouřením přestat. Vědí také, že při hoření vznikají karcinogenní látky, ale jsou přesvědčeni, že většina z nich je zachycena cigaretovým filtrem. Málo kuřáků ale tuší, že v tabákovém kouři bylo až dosud identifikováno více než 4.000 chemických substancí, které se také podílejí na škodlivých účincích kouření.

Číst dále: Chemické složení cigaretového kouře, co obsahuje kouř z cigaret

Historie kouření cigaret a tabáku - informace

Zobrazeno: 36982x
historie-koureni-cigaret-tabakuPočátek kouření tabáku můžeme vysledovat k civilizaci Mayů v Mexiku okolo roku 500 před naším letopočtem. Zmínky o kouření jiných rostlin můžeme nalézt ve védských památkách v Indii, v době několik tisíc let před Kristem, a dá se předpokládat, že jednou z rostlin byl i tabák. Obchodní využití v mezinárodním měřítku začalo s příchodem objevitelů Nového světa.
Číst dále: Historie kouření cigaret a tabáku - informace

Mýty a fakta o kouření cigaret, doutníků a dýmky

Zobrazeno: 26804x

myty-a-fakta-koureni-cigaret-doutniku-tabakuKdyž přestanete kouřit, nutně ztloustnete. Cigareta zlepší náladu. Kouření light či mentolových cigaret je zdravější. Přinášíme vám nejčastější mýty o cigaretách a kouření. Česká republika je jednou z evropských kuřáckých velmocí. Podle statistik u nás kouří přibližně dva a půl milionu lidí a roční spotřebou cigaret se řadíme mezi první čtyři státy v Evropě - před námi je jen Polsko, Maďarsko a Rusko. I proto bychom měli vědět, co je mýtus a co je fakt při kouření tabáku.

Číst dále: Mýty a fakta o kouření cigaret, doutníků a dýmky

Výdaje za kouření v čase, ceny cigaret, kouření a peníze

Zobrazeno: 23858x
vydaje_za_koureni_v_caseNa této stránce je malá kalkulace toho, "kolik to kouření vlastně stojí peněz." Hodně lidí si neuvědomí, že pokud dá za krabičku cigaret několik desítek korun, za týden, měsíc či dokonce rok může jít o částku v řádu desítek tisíc korun. Rozumný člověk, který jen trošku přemýšlí najde neekonomičnost nejen v tom, kolik zaplatí, ale i v tom, že ztratí průměrně 10 let věku (kuřák, který kouří krabičku cigaret si zkracuje život o 10-14 let). Přitom může těchto 10 let prožít s rodinou a žít docela pohodový život s menším množstvím nemocí, než když kouří.
Číst dále: Výdaje za kouření v čase, ceny cigaret, kouření a peníze

Kolik peněz utratí kuřák za cigarety - kalkulačka online

Zobrazeno: 23018x

kolik-penez-kurak-utrati-za-cigarety-kalkulacka-onlineJste kuřák? Kouří někdo od vás z rodiny a vy jako jeden z argumentů chcete použít, že jsou cigarety drahé? Existuje kalkulačka, která spočítá kolik peněz se vydá při určitém množství vykouřených krabiček cigaret v čase. Kritéria pro výpočet jsou cena krabičky cigaret, frekvence kouření a celková doba, o kterou se zajímáme (týden, měsíc, rok, celý život).

Číst dále: Kolik peněz utratí kuřák za cigarety - kalkulačka online

Tabák a jeho vlastnosti, rostlina tabáku, Nicotiana Tabacum

Zobrazeno: 19627x
rostlina-tabaku-obrazek-fotografie-malyRostlina tabáku byla původně divokým keřem. Nyní se modifikuje tak, aby měla co možná nejvyšší obsah nikotinu. Sbírají se proto záměrně listy z nejokrajovějších částí větví. Stránka obsahuje obrázek rostliny tabáku a některé zajímavé informace o této rostlině, díky které již mnoho lidí zbohatlo a daleko větší množství zemřelo.

 

Číst dále: Tabák a jeho vlastnosti, rostlina tabáku, Nicotiana Tabacum

Video - vliv dehtu na lidský organismus, účinnost cigaretového filtru, benzopyren a DNA, metabolismus nikotinu

Zobrazeno: 19600x

dehet-z-cigaret-ucinnost-filtru-benzopyren-kadmium-nikotin-dopaminVíte, co všechno obsahují cigarety a co obsahuje kouř, který vdechují aktivní i pasivní kuřáci? Na videu pořadu PORT z prosince 2010 můžete vidět pokus, ve kterém se nedokonalým spalováním uvolní nechutný dehet - to je látka, která zůstává v plicních sklípcích, v dýchacích cestách a na zubech kuřáků. Ve druhém pokusu "cigaretu vykouří" vysavač a vy můžete vidět, kolik dehtu i přes celulózový cigaretový filtr projde ještě dehtu. Takže dobrou chuť, milí kuřáci.

Číst dále: Video - vliv dehtu na lidský organismus, účinnost cigaretového filtru, benzopyren a DNA, metabolismus nikotinu

Kouření v těhotenství, vliv nikotinu na plod

Zobrazeno: 18006x
koureni-v-tehotenstvi-vliv-nikotinu-na-plod
Na příbalovém letáku všech forem náhradní léčby nikotinem v České republice je napsáno, že nikotin v těhotenství se užívat nesmí. Ovšem například na příbalovém letáku stejného přípravku ve Francii nebo Velké Británii si nic podobného nepřečtete. Však také čeští lékaři nikotin v těhotenství doporučují, a sice těm kuřačkám, které jsou na něm závislé a které nedokáží přestat kouřit bez léků. Je ale pravda, že nikotin není pro plod úplně neškodný.
Číst dále: Kouření v těhotenství, vliv nikotinu na plod

Pěstování tabáku - kde se pěstuje a průmyslové využití tabáku

Zobrazeno: 17760x
pestovani-tabaku-kde-se-pestuje-na-zemi-zemekouli-ve-sveteV současné době se tabák pěstuje nejen v oblasti původu, ale celkem v 117 zemích světa, kde je 33 milionů pěstitelů, v podstatě po celém světě, v pásmu 45° s.š. a 30° j.š. na ploše přibližně 5,14 milionů hektarů. Tabáková pole najdeme i v sousedním Německu, Slovensku a Polsku. V Česku se tabák také pěstoval, ale pouze do roku 1994.
Číst dále: Pěstování tabáku - kde se pěstuje a průmyslové využití tabáku

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 12

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen