Pro rodiče a školy

Důvody proč děti kouří cigarety

Zobrazeno: 21035x

proc-deti-kouri-cigarety-fakta-duvodyNa tomto místě bych se rád krátce zastavil nad myšlenkou, proč vlastně děti kouří. Skutečností je, že na ně působí okolí, vliv mají nefunkční zákony (které sice existují, ale nejsou lidmi dodržovány) a v minulosti též velmi intenzivně působila na děti reklama. Výrobci cigaret a tabákový průmysl využívají (zneužívají?) toho, že jsou děti nezkušené a že snadno podlehnou závislosti.

Číst dále: Důvody proč děti kouří cigarety

Kouření cigaret u žáků, studentů, učňů - prevence

Zobrazeno: 15914x
koureni-cigaret-zaci-studenti-ucni-prevence-skolaŠkoly mají hned několik způsobů, jak mohou vést mládež k nekouření. Jde o výchovu studentů, uplatňování různých školních soutěží, psaní referátů o kouření a tím rozšíření informací kouření, ale má možnost působit i pomocí zákazů. Škola by měla také dbát na legislativu ČR, která jasně zakazuje kouřit osobám do věku 18 let.
Číst dále: Kouření cigaret u žáků, studentů, učňů - prevence

Jak motivovat dítě k nekouření - rady, tipy

Zobrazeno: 14831x

jak-motivovat-dite-k-nekoureniSamozřejmě každý zodpovědný rodič je frustrován tím, když zjistí, že jeho dítě má cigarety v bundě nebo batohu. Pak přijde mnoho myšlenek - křičet na dítě? Bít ho? Zakazovat mu kouření? Vysvětlovat? Kdysi jsme byli všichni děti, ale možná na to už zapomínáme. Dítěti je potřeba především vysvětlovat proč kouření není ideální pro jeho tělo, jak škodí a také, že by nás jako rodiče mrzelo, kdybychom zjistili, že dítě znovu kouřilo. Zde je několik dalších rad jak vést dítě k nekouření.

Číst dále: Jak motivovat dítě k nekouření - rady, tipy

Puberta a kouření - jak s puberťákem mluvit o kouření cigaret

Zobrazeno: 10657x

puberta-koureni-cigaret-odvykani-motivaceNikdo nezná univerzální návod, jak úspěšně hovořit s dětmi o věcech, které jim mohou uškodit, když na tomají zcela odlišný názor. Zkuste se zeptat rodičů kamaráda Vašehodítětě, jaké oni mají zkušenosti. Požádejte školu Vašeho dítětě o zprostředkování kontaktu se zkušeným psychologem. Mluvte s dětmi o tabáku dřív, než bude pozdě.

Číst dále: Puberta a kouření - jak s puberťákem mluvit o kouření cigaret

Diskuze o kouření cigaret s dětmi a adolescenty - témata, jak diskuzi vést

Zobrazeno: 9648x

diskuze-o-koureni-skola-zaci-studentiDěti a mladiství se zpravidla více zajímají svůj vzhled a o to, jak zapadnou do společnosti než o zdravotní dopad kouření, proto není dobré věnovat se pouze nebo převážně zdravotním následkům, ale zdůraznit problémy s pletí (typické paprsčité vrásky kolem úst), zažloutlými zuby, prsty a nehty a také v pozdějším věku problémům s erekcí a schopností otěhotnět.

 

Číst dále: Diskuze o kouření cigaret s dětmi a adolescenty - témata, jak diskuzi vést

Jak dítěti vymluvit kouření

Zobrazeno: 8050x
jak-diteti-vymluvit-koureniVymluvit dítěti to, že jsou cigarety něčím zvláštní a že dělají z dítěte někoho, kdo se rázem řadí mezi něco víc - tedy mezi dospěláky, je těžké. Vysvětlit dítěti proč je kouření špatné je hodně těžké a je potřeba mnoha pádných argumentů. Tvrzení, že kouření cigaret už dávno vyšlo z módy a není in je bohužel nedostatečným důvodem k nekouření.
Číst dále: Jak dítěti vymluvit kouření

Příklady prevence kouření cigaret na školách

Zobrazeno: 7971x

prevence-koureni-cigaret-skola-zaci-studenti-ucniSmutné statistiky říkají, že děti berou svou první cigaretu do úst již kolem 10. roku věku. Na tuto skutečnost mají vliv mnohé faktory, mj. kouření v rodině či partně, snaha vypadat dospěle ad. Dítě tráví mnoho času ve škole a tam se setkává s autoritami, kterým věří. Školu považuji za ideální místo, kde preventivně působit na děti a v klidu jim vysvětlit, proč jim kouření škodí a není in.

Číst dále: Příklady prevence kouření cigaret na školách

Propagujte nekouření na vaší škole

Zobrazeno: 7076x

propagujte-nekoureni-na-vasi-skoleVážení učitelé a ředitelé škol. Já i vy jsme na stejné lodi - snažíme se mladým lidem ukázat, že kouření cigaret není správná volba pro jejich vyvíjející se těla a že to rozhodně není správný základ do jejich dalšího života. Pokud máte zájem propagovat tento web, vyvěste někde ve škole na nástěnku nebo jinam text, který obsahuje tato stránka nebo ji rovnou vytikněte a nějakým způsobem zveřejněte. Za propagaci webu tímto způsobem velmi děkuji.

Číst dále: Propagujte nekouření na vaší škole

Odvykání kouření u dětí metodou 5R

Zobrazeno: 7061x

odvykani-koureni-u-deti-metodou-5rPokud se do léčby závislosti na nikotinu (ano, opravdu to není překlep, i děti do 18 let mohou být závislé na tabáku) vloží odborník, kromě léků používá v rámci psychické motivace techniku 5R - relevance, rewards, risks, road blocks, repetition. Co 5R znamená se dozvíte zde:

Číst dále: Odvykání kouření u dětí metodou 5R

Otec kuřák nebo matka kuřačka a jak s dítětem mluvit o kouření

Zobrazeno: 6923x
otec-kurak-matka-kuracka-detiMilí rodiče, pokud jste kuřáci, vaše výchovná role je mnohem složitější. Jak to tak bývá, děti si ze svých rodičů berou příklad a dle statistik velké procento dětí rodičů kuřáků také kouří. Vaším úkolem je s dítětem mluvit o kouření a vysvětlit mu, že i když je nebo jsou jeden nebo oba rodiče kuřáci, kouření není dobrá věc. Stránka uvádí jak s dítětem o kouření v tom případě komunikovat.
Číst dále: Otec kuřák nebo matka kuřačka a jak s dítětem mluvit o kouření

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2
Při tvorbě článků v části Pro rodiče a školy bylo využito
nebo byly převzaty texty z webu
bezcigaret.cz.

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen