Odvykání kouření cigaret

Co se děje v organismu když přestanete kouřit a odvykáte

Zobrazeno: 194063x
po-posledni-cigareteKouření je finančně náročný zlozvyk, poškozuje zdraví nejen toho, kdo aktivně kouří, ale i celého jeho okolí. Kuřákovi zapáchá z úst a objevuje se u něj žloutnutí zubů. Kouření zbavuje svobodné volby, může bránit v návštěvě různých míst, jako jsou kina či divadla. Když přestanete kouřit, obnovíte si normální životní rytmus a osvěžující spánek. Vrátí se vyrovnanost a zapomenutá chuť žít; stres, úzkost a vznětlivost vyvolané abstinencí se pozvolna vytratí. Pokožka a vlasy budou vypadat zdravěji. A kolísání hmotnosti, které nastává v období abstinence, se ustálí během asi tří měsíců.
Číst dále: Co se děje v organismu když přestanete kouřit a odvykáte

Lék k odvykání kouření vareniklin - Champix - cena, princip účinku, informace

Zobrazeno: 160530x

vareniklin-champix-cena-zkusenosti-recenze-informace-cenikPřed poměrně nedávnou dobou se na našem trhu objevil nový lék se jménem Champix (čti šampix). Champix (čte se "šampix") má představovat převratnou novinku na poli odvykání kouření a zkušenosti samotných kuřáků to jen potvrzují. S tímto lékem máte trojsobnou šanci skončit s kouřením, než bez něj. Užívání Champixu představuje v současnosti asi nejúspěšnější způsob odvykání kouření. V České republice je rok od roku populárnější.

Číst dále: Lék k odvykání kouření vareniklin - Champix - cena, princip účinku, informace

Abstinenční příznaky - nikotin - nejčastější projevy abstinence u kuřáka

Zobrazeno: 158290x
abstinencni_priznaky_kurakaU každého, kdo je fyzicky závislý na nikotinu, se v průběhu odvykání objeví abstinenční příznaky z jeho nedostatku. Závažnost abstinenčních příznaků je individuální, někdo je nepociťuje téměř vůbec, jiného pořádně potrápí. Doba jejich trvání se uvádí v rozmezí tří týdnů až tří měsíců, přičemž v prvních třech týdnech bývají nejhorší. Lze přechodně tlumit nikotinovými náhražkami ve formě žvýkaček, náplastí, pastilek, špiček či elektronické cigarety, dýmka. Velmi dobře lze abstinenční projevy tlumit některý léky (především jde o lék Champix s vareniklinem a Zyban s bupropionem).
Číst dále: Abstinenční příznaky - nikotin - nejčastější projevy abstinence u kuřáka

Elektronická cigareta - princip, historie, škodlivost, další informace

Zobrazeno: 149904x
elektronicka-cigareta-princip-historie-skodlivost-dalsi-informace„Elektronická cigareta“ nebo také "e-cigareta" se stává obchodním hitem. Je nabízena jako zdravá, cenově dostupná a moderní alternativa ke kouření klasických tabákových výrobků. Někteří prodejci ji dokonce označují jako prostředek pro odvykání kouření.

Číst dále: Elektronická cigareta - princip, historie, škodlivost, další informace

Čištění těla (detoxikace organismu) od účinků dlouhodobého kouření cigaret v čase

Zobrazeno: 93814x
ocisteni_organismu_detoxifikace_detoxikace_organismuVelmi obecně se dá říci, že očištění organismu od násleků kouření trvá zhruba tak dlouhou dobu, jak bylo tělo dlouho vystavováno účinkům cigaretového kouře. Stránka uvádí jak se zhruba tělo "čistí" v čase a co se přesně v našich tkáních děje. No řekněte sami - nestojí za to přestat kouřit a obrovským způsobem tak prospět svému organismu?

Číst dále: Čištění těla (detoxikace organismu) od účinků dlouhodobého kouření cigaret v čase

Desatero úspěšného odvykání kouření

Zobrazeno: 83693x
desatero_uspesneho_odvykani_koureniJak se říká "nikdo není dokonalý." Platí to i v případě odvykání. Základem toho jak přestat kouřit je skutečnost, že musíte mít dostatek informací. Nejen o tom, co abstinence přinese, ale také o tom, co dělat, když s tím máte chvílemi chuť praštit. Zde je několik rad, jak zvládnout některé chvilky a jak nedělat chyby - zkrátka jak vydržet.
Číst dále: Desatero úspěšného odvykání kouření

Elektronická cigareta - reference, cena, výhody, princip, kde otestovat, další informace

Zobrazeno: 83139x
elektronicka-cigareta-recenze-cena-vyhody-princip-kde-otestovat-dalsi-informaceElektronická cigareta se stává hitem poslední doby. Především pro podnikatele, politiky, ale i pro každého, kdo si chce chránit zdraví, zároveň však i svou svobodu. Současně si díky důmyslné technologii můžete i nadále užívat váš oblíbený (i když výrazně zdravější!) kouř, který z ní také vychází. Elektronická cigareta - pořídila si ji už kupříkladu Marta Kubišová, Oldřich Kaiser, a dokonce i tak náruživý kuřák jako je Jiří Bartoška.
Číst dále: Elektronická cigareta - reference, cena, výhody, princip, kde otestovat, další informace

Závislost na nikotinu, kouření - test, zkouška

Zobrazeno: 80329x
zavislost_na_nikotinu_koureni_testFagerströmův test nikotinové závislosti je velmi jednoduchý test umožňující zjistit míru závislosti na nikotinu. Významná je doba zapálení první cigarety po probuzení, počet cigaret vykouřených za den, rozložení kouření během dne apod. Tento kvíz je rozšířen v podstatě po celém světě a vyplnily jej již miliony kuřáků.

Číst dále: Závislost na nikotinu, kouření - test, zkouška

Jak přestat kouřit - návod

Zobrazeno: 72510x
jak_prestat_kourit_navodTento návod k odvykání nám zaslal pan Vladimír Korbel. Text jsme pročetli a rozhodli jsme se, že jej zveřejníme. Neotřelým způsobem vypráví o tom, jak ve 21 dnech zvládnout odvykání. Popisuje své pocity a každý neprokouřený den vyhodnotí. Popisuje co pro nekouření dělal a také jak se na odvykání na začátku psychicky připravil. Panu Korbelu děkujeme. Budeme rádi, když nám své poznatky o tomto návodu zašlete.
Číst dále: Jak přestat kouřit - návod

Jak si znovu nezapálit - rady jak nemít chuť na cigaretu při odvykání

Zobrazeno: 57114x
jak-si-znovu-nezapalit-rady-jak-nemit-chut-na-cigaretu-pri-odvykaniTato stránka se zaměřuje především na to, abychom se psychicky vyrovnali s tím, že už prostě kouřit nebudeme a co pro to udělat. Uvádí jak změnit své prostředí, jakým situacím se vyhnout nebo jak se na ně připravit a také to, co dělat, když nemáme ruce zaměstnané manipulací s cigaretami, zápalkami nebo zapalovačem.
Číst dále: Jak si znovu nezapálit - rady jak nemít chuť na cigaretu při odvykání

«ZačátekPředchozí12345678DalšíKonec»

Strana 1 z 8

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen