Srdce, cévy, ateroskleróza

Srdce, cévy a kouření - kardiovaskulární nemoci způsobené, ovlivněné kouřením cigaret

Zobrazeno: 29860x
srdce-cevy-a-koureni-kardiovaskularni-nemoci-zpusobene-ovlivnene-kourenim-cigaretKouření cigaret zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu a průsvit cév v lidském organismu. Kuřáctví vede ke změnám na cévní výstelce. Ta je více náchylná k ukládání aterosklerotických hmot. To vede k nedokrvení orgánů, končetin a k závažným nemocem, které invalidizují, mezi nimiž je nejznámější a nejčastější infarkt myokardu a cévní mozková příhoda. Sebevraždou je pak kouření v kombinaci se špatně kompenzovaným diabetem (cukrovkou).
Číst dále: Srdce, cévy a kouření - kardiovaskulární nemoci způsobené, ovlivněné kouřením cigaret

Ateroskleróza (kornatění tepen a cév) a kouření cigret

Zobrazeno: 11069x
ateroskleroza-koureni-cigaretAterosklerosa je vpodstatě zánět ve vrstvě intimy stěny arterie, který se pomalu zvětšuje a občas perforuje do průsvitu arterie - změní se na "prasklej vřed". "Prasknutí vředu" do arterie má za následek okamžitý vznik krevní sraženiny nad tímto defektem. Lumen tepny je utlačováno rostoucím "vředem" a přidáme-li k tomu krevní sraženinu, která na "vřed" nasedá, pak se průsvit tepny zúží natolik, že oblast srdečního svalu, za defektem se může dostat do existenčních potíží v důsledku příliš nízké dodávky kyslík.
Číst dále: Ateroskleróza (kornatění tepen a cév) a kouření cigret

Kouření cigaret a ateroskleróza ("kornatění tepen")

Zobrazeno: 9892x
koureni-cigaret-aterosklerozaJakým způsobem se kouření podílí na vzniku aterosklerózy? Úlohu zde má poškození endotelu (cévní výstelky), zvýšené shlukování krevních destiček, zvýšení krevních tuků Na manifestaci ischemické choroby srdeční má také kouřením vyvolaný vznik cévních spasmů (křečí) a snížení transportní kapacity krve pro kyslík vznikem karbonyl hemoglobinu (vazbou CO, vznikajícího při hoření cigarety se určitá část krevního barviva - hemoglobinu, mění na korbonylhemoglobin, který potom již nemůže sloužit pro transport kyslíku).
Číst dále: Kouření cigaret a ateroskleróza ("kornatění tepen")Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen