Různé

prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - kontakt, telefon, email, adresa

Zobrazeno: 45085x

MUDr._Eva_Kralikova_2Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc. vede Centrum pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze na Karlově náměstí. Je předsedkyní Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku. Její specializací je epidemiologie, prevence a léčba závislosti na tabáku. Na této stránce najdete odkaz na webové stránky, kontaktní adresu, email a telefonní číslo, kde se můžete objednat.

Číst dále: prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - kontakt, telefon, email, adresa

Zákony týkající se kouření cigaret, legislativa, právní úprava kouření

Zobrazeno: 40484x

koureni-cigaret-zakony-legislativaČeská republika má hned několik zákonů, které nějakým způsobem omezují nebo zakazují kouření cigaret. Vroucným přáním nás odpůrců kouření by byl totální zákaz kouření v restauracích a osobně bych si přál, aby bylo zakázáno kouřit v areálech nemocnic, kam se lidé na jednu stranu chodí léčit a na stranu druhou si své zdraví záměrně likvidují kouřením.

Číst dále: Zákony týkající se kouření cigaret, legislativa, právní úprava kouření

Modifikovaný Fagerströmův test nikotinové závislosti pro děti a adolescenty

Zobrazeno: 31892x

modifikovany-Fagerstromuv-test-nikotinove-zavislosti-pro-adolescentyModifikovaný Fagerströmův test nikotinové závislosti je test, který vychází z běžného testu, ale otázky jsou upraveny tak, aby odpovídaly kouření u mládeže a adolescentů. Tuto modifikaci provedla MUDr. Eva Králíková v roce 2005 a následně upravený test zveřejnila v Časopise lékařů českých č 5, str. 327-330.

Číst dále: Modifikovaný Fagerströmův test nikotinové závislosti pro děti a adolescenty

Elektronické cigarety a zákony, legislativa ČR

Zobrazeno: 25921x

elektronicke-cigarety-zakony-legislativa-kde-je-mozne-kourit-elektronicke-cigarety

Zákon definuje elektronickou cigaretu jako výrobek napodobující funkci tabákového výrobku nebo tabákové potřeby, jehož účelem je vdechování nikotinových výparů, včetně příslušenství takových výrobků. Podle výkladu Ministerstva zdravotnictví ČR se tak zákaz kouření vztahuje i na používání elektronické cigarety.

Celý článek

Číst dále: Elektronické cigarety a zákony, legislativa ČR

Fagerströmův test nikotinové závislosti online s vyhodnocením

Zobrazeno: 21476x

Fagerstromuv-test-nikotinove-zavislosti-online_copyFagerströmův test nikotinové závislosti je velmi jednoduchý test umožňující zjistit míru závislosti na nikotinu. Významná je doba zapálení první cigarety po probuzení, počet cigaret vykouřených za den, rozložení kouření během dne apod. Tento kvíz je rozšířen v podstatě po celém světě a vyplnily jej již miliony kuřáků.

Číst dále: Fagerströmův test nikotinové závislosti online s vyhodnocením

Zkouška, kvíz, test závislosti na kouření, cigaretách, nikotinu, tabáku

Zobrazeno: 18861x
test-zavislosti-na-nikotinu-cigaretach-koureni-tabakuFagerströmův test nikotinové závislosti je velmi jednoduchý test umožňující zjistit míru závislosti na nikotinu. Významná je doba zapálení první cigarety po probuzení, počet cigaret vykouřených za den, rozložení kouření během dne apod. Tento kvíz je rozšířen v podstatě po celém světě a vyplnily jej již miliony kuřáků.

Číst dále: Zkouška, kvíz, test závislosti na kouření, cigaretách, nikotinu, tabáku

Online test závislosti na cigaretách, nikotinu, kouření s vyhodnocením

Zobrazeno: 14375x
test-zavislosti-na-cigaretach-nikotinu-koureni-tabakuJde o online verzi s vyhodnocením Fagerstömova testu nikotinové závislosti. Pokládá klasické otázky za jak dlouho si zapálíte privní cigaretu, zda je pro vás těžké nekouřit v nekuřáckých prostorách, které cigarety byste se vzdali - zda první ranní nebo kterékoliv jiné, kolik cigaret denně kouříte, zda kouříte i když jste nemocní nebo zda vdechujete kouř z cigaret.
Číst dále: Online test závislosti na cigaretách, nikotinu, kouření s vyhodnocením

Prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - přední odborník na závislost na tabáku v ČR

Zobrazeno: 13646x

MUDr._Eva_Kralikova_3Docentka Eva Králíková vede Centrum pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. a pracuje v Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN. Eva Králíková se narodila v roce 1956 a vystudovala Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Věnuje se epidemiologii, prevenci a léčbě závislosti na tabáku již více než dvacet let.

Číst dále: Prof. MUDr. Eva Králíková, CSc. - přední odborník na závislost na tabáku v ČR

Žvýkací tabák, šňupací tabák, moist snuff, tabákové granulky - informace

Zobrazeno: 13494x

tabak-snupaci-zvykaci-moist-snuff-tabakove-granulky-listyMezi bezdýmý tabák považujeme šňupací, žvýkací, moist snuff (kulička mezi tvář a dáseň) a tabákové granulky či listy. O každé z těchto bezdýmých forem velmi stručně pojednává následující stránka a nabízí princip užití.

Číst dále: Žvýkací tabák, šňupací tabák, moist snuff, tabákové granulky - informace

Bezdýmý tabák - informace, definice, vysvětlení

Zobrazeno: 12348x

bezdymy-tabak-informaceTabák se buď spaluje (u nás především cigarety, doutníky, dýmky), nebo nezapaluje - jde o bezdýmý tabák. Označujeme tak jednak t. šňupací (do nosu), nebo tzv. orální (do úst). Ten může být klasický žvýkací nebo novější "moist snuff" (papírový pytlíček podobný čajovému, který se cucá). Moist snuff je v EU zakázán s výjimkou Švédska.

 

Číst dále: Bezdýmý tabák - informace, definice, vysvětlení

«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

Strana 1 z 4

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen