Desatero úspěšného odvykání kouření

desatero_uspesneho_odvykani_koureniJak se říká "nikdo není dokonalý." Platí to i v případě odvykání. Základem toho jak přestat kouřit je skutečnost, že musíte mít dostatek informací. Nejen o tom, co abstinence přinese, ale také o tom, co dělat, když s tím máte chvílemi chuť praštit. Zde je několik rad, jak zvládnout některé chvilky a jak nedělat chyby - zkrátka jak vydržet.
 1. Přijměte fakt, že odvykání kouření není epizodní událostí, ale dlouhotrvající proces.
 2. Často jezte (klidně každé 2 hodiny), ale soustřeďte se na nízkokalorická jídla s energetickým obsahem jedné porce okolo 140 kcal.
 3. Jestliže se cítíte unaveně, víc spěte.
 4. Pijte hodně vody a výrazně ředěných džusů.
 5. Pokud to lze, zkuste nenásilně zvyšovat fyzickou zátěž (chůze do schodů, krátké procházky…).
 6. Do organizmu doplňujte vitamíny (nejlépe z čerstvého ovoce a zeleniny, samozřejmě).
 7. Za každý den, který nekouříte, se vhodným způsobem odměňte (ne kalorickými jídly, např. si kupte malý dárek - něco na sebe, drobnou elektroniku, apod.).
 8. Nevěřte tomu, že se vám podaří zůstat jen u jedné, výjimečně vykouřené cigarety, nebo jednoho příležitostného potáhnutí.
 9. Znovu a znovu si připomínejte, proč jste se rozhodli s kouřením skoncovat, a co jste svým rozhodnutím získali. V tom může pomoci tento web, který uvádí velkou skupinu výhod, které nekouřením získáváte.
 10. Pokud se vám nedaří odvykat samostatně a bez pomoci (3% šance na úspěch), využijte léky při odvykání kouření (Champix s vareniklinem, Zyban s bupropionem), nikovinovou náhradu (náplast, žvýkačka, pastilka či elektronická cigareta). Nebojte se využít centra nebo lékaře vyškoleného pro léčbu závislosti na nikotinu, tabáku (vaše šance úspěchu při nekouření s pomocí lékaře či centra stoupne až na 40%).

Pozor! Výrazně levnější než lék Zyban je Wellbutrin nebo Elontril (přitom obsahuje stejnou účinnou látku jako Zyban - tedy bupropion).

 

Sponzorované odkazy

 • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen