Drastické protikuřácké reklamy v Anglii vzbudily odpor - videa k nahlédnutí zde

drasticke-protikuracke-reklamy-v-anglii-vzbudily-odpor-videa-k-nahlednuti-zdeBritský úřad Public Health England (PHE), spadající pod tamní ministerstvo zdravotnictví, spustil v pondělí kampaň proti kouření ubalených cigaret. Obrazově nekompromisní reklamy okamžitě vyvolaly pobouřené reakce. PHE se v nové kampani snaží varovat kuřáky ubalených cigaret, že svému tělu škodí stejně jako uživatelé těch krabičkových. Reaguje tím na zvyšující se spotřebu těchto cigaret.

„Významné množství kuřáků teď používá ubalené cigarety, aniž by si uvědomovali, že jsou stejně nebezpečné jako ty normální. Náš výzkum ukazuje, že lidé si myslí, že je bezpečnější kouřit ubalené cigarety. To se ale mýlí, není to bezpečné,“ citoval The Guardian profesorku Sally Daviesovou, která ve Spojeném království zastává funkci vrchního zdravotníka.

DRASTICKÁ VIDEA - PROTIKUŘÁCKÉ KAMPANĚ K NAHLÉDNUTÍ ZDE

Kampaň používá v televizních spotech a na billboardech místo tabáku hnijící lidské maso, čímž se snaží zdůraznit negativní efekt, který cigarety mají na lidské tělo. Motto reklam by se dalo přeložit tak, že s každou cigaretou „prohnijete skrz na skrz“.

Na reklamy okamžitě zareagovaly skupiny vystupující proti omezování kouření, které kampaň podle listu The Independent označily za zbytečné strašení lidí.

Simon Clark, šéf skupiny Forest, která proti omezování kouření brojí již desítky let, uvedl, že „ve Spojeném království snad nemůže být soudný člověk, který by si neuvědomoval zdravotní rizika kouření“, a pobídl PHE, ať se místo strategie šoku snaží věnovat přímo konzumentům.

 

Zdroj: novinky.cz, 30.12.2014

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen