Plíce kuřáka po 15 a 30 letech kouření - video

plice-kuraka-po-15-a-30-letech-koureni-videoV Číně probíhá kampaň upozorňující na škodlivé následky kouření. Tamní televize v té souvislosti odvysílala videa zachycujících plíce kuřáků po 15 a 30 letech kouření. Čína je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) největším producentem i spotřebitelem tabákových výrobků na světě a ročně tam na následky kouření zemře milión lidí.

Titulek u videí odvysílaných Čínskou státní televizí uvádí, že 80 procent případů rakoviny plic je podle všeho způsobeno kouřením nebo pasivním kouřením. Zobrazené plíce člověka, který kouřil 15 let, jsou na záběrech pokryty velkými černými skvrnami. Plíce vystavené kouření dalších 15 let mají černých skvrn ještě víc, a nejen na povrchu.

V Číně je dle WHO 300 miliónů kuřáků, přičemž druhotnému kouření je vystaveno 700 miliónů lidí. Ročně jich na následky kouření zemře víc než milión, u pasivního kouření je to pak 100 tisíc lidí, uvedl server MailOnline.

Světová zdravotnická organizace varovala, že pokud nebude v Číně užívání tabákových výrobků omezeno, vzroste v roce 2050 počet úmrtí spojených s tabákem na tři milióny lidí za rok.

 

Zdroj: novinky.cz, 29.1.2015

 

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen