Lze doporučit překouření dítěte (vykouření krabičky najednou)?

Doporučil byste v rámci výchovy dítěte donutit ho vykouřit celou krabičku najednou, pokud byste zjistil, že Vaše dítě kouří? Děkuji, Jaroslav

Ne, toto nelze doporučit. Překouření dítěte (donucení k vykouření většího množství cigaret najednou) může u senzitivních jedinců (především s geneticky danou predispozicí) vyvolat závislost na nikotinu. Učinili bychom tak více škody než-li užitku.

Spíše lze doporučit sednout si s dítětem, promluvit si s ním a vysvětlit, že kouření je o byznysu (výrobci cigaret musí "ulovit" dítě dokud ještě nemá rozum, protože dospělí lidé jen málokdy začínají kouřit), že jsou kuřáci většinou nešťastní lidé, kteří si přejí přestat kouřit (ze zdravotních nebo ekonomických důvodů se v ČR snaží přestat kouřit 1 milion lidí) a že kouření je nemoc (světe div se, že?), která má i své diagnostické označení v MKN klasifikaci.

Také můžete s dítětem probrat vliv na jeho zdraví - děti nemá cenu strašit infarktem a rakovinou. Děti se chtějí líbit vrstevníkům, takže spíš zmiňte nekvalitní pleť, zápach z úst (mj. kouření ovlivňuje růst některých druhů bakterií, což může zhoršit zápach z úst), impotenci ad.

Více již ve webu:

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen