nikotinovy_inhalator_princip_funkce_pouzitiNikotinový inhalátor (také nikotinová špička) je jediným prostředkem náhradní nikotinové léčby, který uspokojuje částečně i psychickou závislost. Proto je tento způsob nejvhodnější pro ty, kterým chybí manipulace s cigaretou a potahování z ní. Výhodou tohoto způsobu také je, že nikotin se vstřebává nejen v dutině ústní, ale také v horních i dolních cestách dýchacích. Kuřák proto může provádět “šlukování”. Co se týká stupně fyzické závislosti, tak je inhalátor vhodný pro všechny kuřáky.

nikotinovy_inhalator_cenaNikotinový inhalátor představuje umělohmotná trubička, do které se vloží kapsle s obsahem nikotinu. Z inhlátoru pak kuřák nasává. Maximální dávku nikotinu dostane zhruba po 20 minutách užívání, pak už jde jen o placebo efekt. Z inhalátoru jde vstřebat maximálně 1/3 množství nikotinu uvedeného na obalu výrobku. Opět je dobré před a během používání inhalátoru nic nekonzumovat. Nejméně vhodné jsou kyselé potraviny.

Pokud jde o cenu, tak jsou nikotinové inhalátory pravděpodobně nejdražší variantou náhradní nikotinové léčby. Při průměrné spotřebě si připravte asi 1000 Kč na týden.