Nikotinové inhalátory, špičky - informace, princip, cena

nikotinovy_inhalator_princip_funkce_pouzitiNikotinový inhalátor (také nikotinová špička) je jediným prostředkem náhradní nikotinové léčby, který uspokojuje částečně i psychickou závislost. Proto je tento způsob nejvhodnější pro ty, kterým chybí manipulace s cigaretou a potahování z ní. Výhodou tohoto způsobu také je, že nikotin se vstřebává nejen v dutině ústní, ale také v horních i dolních cestách dýchacích. Kuřák proto může provádět “šlukování”. Co se týká stupně fyzické závislosti, tak je inhalátor vhodný pro všechny kuřáky.

nikotinovy_inhalator_cenaNikotinový inhalátor představuje umělohmotná trubička, do které se vloží kapsle s obsahem nikotinu. Z inhlátoru pak kuřák nasává. Maximální dávku nikotinu dostane zhruba po 20 minutách užívání, pak už jde jen o placebo efekt. Z inhalátoru jde vstřebat maximálně 1/3 množství nikotinu uvedeného na obalu výrobku. Opět je dobré před a během používání inhalátoru nic nekonzumovat. Nejméně vhodné jsou kyselé potraviny.

Pokud jde o cenu, tak jsou nikotinové inhalátory pravděpodobně nejdražší variantou náhradní nikotinové léčby. Při průměrné spotřebě si připravte asi 1000 Kč na týden.
 
  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen