Úplný zákaz kouření v ČR jako světová rarita - přibude k Bhútánu a Turkmenistánu i Česká republika?

uplny-zakaz-koureni-v-cr-jako-svetova-rarita-pribude-k-bhutanu-a-turkmenistanu-i-ceska-republikaČesko by se mohlo stát třetí zemí na Zeměkouli, kde bude kouření úplně zakázáno. Navrhuje to senátor za ODS a vášnivý kuřák Jaroslav Kubera. Svým návrhem chce poukázat na údajné pokrytectví předkladatelů protikuřáckého zákona, který zakázal kouření v restauracích a barech.

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera předloží k protikuřáckému zákonu pozměňovací návrh, který by kouření v Česku postavil mimo zákon. Kubera, který je sám vášnivým kuřákem, nečeká, že by jeho návrh měl šanci na úspěch.

Svůj záměr avizoval Kubera už v dubnu 2016 v diskusním pořadu Vaše téma na webu TN.cz. Teď už podle serveru Lidovky.cz připravil konkrétní znění pozměňovacího návrhu, který předloží v horní komoře.

"Když to řeknu zjednodušeně, tabákové výrobky budou postavené mimo zákon," řekl Kubera pro Lidovky.cz. Poslední cigaretu by si podle jeho návrhu měli Češi zapálit na Silvestra 31. prosince 2024. Pak by za prodej tabákových výrobků i za kouření hrozily stejné pokuty, které mají podle nového zákona hrozit za kouření v restauracích, tedy až do milionu korun.

Podobně přísná protikuřácká legislativa platí jen ve dvou zemích na světě, v Bhútánu a v Turkmenistánu. Nový protikuřácký zákon, který v Česku zakáže kouření v restauracích a barech, na autobusových zastávkách nebo v zoologických zahradách, má začít platit od 31. května 2017. Na tento den připadá Světový den bez tabáku.

Senát o návrhu začne jednat 18. ledna. Ačkoliv Kuberův návrh s nejvyšší pravděpodobností neprojde, nad některými ustanoveními zákona se v horní komoře očekává velká debata.

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen