Povinné odstrašující fotografie na krabičkách od cigaret - od 7.9.2016 + doprodání zásob 3 měsíce

povinne-odstrasujici-fotografie-na-krabickach-od-cigaret-od-7-9-2016--doprodani-zasob-3-mesiceDoba, kdy krabičky od cigaret "zdobily" tak maximálně varovné nápisy, je definitivně pryč. Od dnešního dne totiž musí výrobci dodávat do trafik pouze krabičky s odstrašujícími obrázky. Dosavadní krabičky se mohou doprodávat ještě tři měsíce.

Pokud si ode dneška budete chtít koupit krabičku s cigaretami, připravte se na to, že vás čeká nepříjemná podívaná. Novela zákona o potravinách, kterou zavedla Evropská unie, totiž nařizuje výrobcům cigaret umisťovat na krabičky varovné obrázky, které budou pokrývat minimálně 65 % její plochy.

Krabičky v dosavadní úpravě se mohou doprodávat ještě do začátku prosince.

Novela má za cíl snížit počet kuřáků, a to především v řadách mladých lidí, kteří s kouřením teprve začínají. Mnozí jsou ale skeptičtí, jestli obrázky skutečně kuřáky od zlozvyku odradí. V Británii podle průzkumů odpudivé obrázky přestaly svou funkci plnit po pouhých deseti letech a lidé je berou jako samozřejmost. Na Slovensku, kde novela platí od května, vyvolala pouze zvýšený zájem o tabatěrky.

Obrázků je připraveno celkem 42, a to ve třech souborech. Každý by se měl používat jeden rok a to také u elektronických cigaret. Kromě obrázků novela zavádí také zákaz prodeje malých balení do 20 cigaret a tabáku pod 30 gramů. Do roku 2020 by měla zcela zakázat prodej mentolových cigaret.

 

fotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-Bfotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-Cfotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-Dfotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-Efotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-G

fotografie-na-krabickach-cigaret-od-7-9-2016-A

 
  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen