Zákaz kouření jen v podnicích kde se vaří jídla - návrh do protikuřáckého zákona

zakaz-koureni-jen-v-podnicich-kde-se-vari-jidla-navrh-do-protikurackeho-zakonaMinisterstvo zdravotnictví pod vedením ministra Svatopluka Němečka (ČSSD) v úterý 25.11.2014 poslalo do připomínkového řízení návrh zákona o ochraně zdraví před návykovými látkami, který bývá ve zkratce nazýván protikuřáckým zákonem. Nově by mělo být kouření zcela zakázáno v restauracích. Restrikce by se naopak neměla týkat hospod a barů, které nenabízejí teplé pokrmy.

„Předkladatel navrhuje výjimku v případě provozoven stravovacích služeb, kde se prodávají pouze studené a teplé nápoje a balené potraviny (např. pivnice, bary apod.). Zde zůstane i nadále kouření povoleno. Zavedení zákazu kouření zůstane v těchto typech provozoven na volbě provozovatele,” uvádí důvodová zpráva.

Návrh obsahuje rovněž zákaz užívání elektronických cigaret, ale jen na některých typech míst (dopravní prostředky veřejné dopravy, školy, dětská hřiště atd.).

Ministerstvo se odvolává mimo jiné na výzkum Státního zdravotního ústavu z roku 2011, podle něhož 68,4 procenta občanů „rozhodně nebo spíše souhlasilo s tím, aby byl v ČR zaveden úplný zákaz kouření v restauracích”.

Resort zároveň nepředpokládá, že by zákaz kouření v restauracích poškodil sektor veřejného pohostinství. „Při zavedení úplného zákazu kouření v provozovnách stravovacích služeb se dlouhodobé negativní ekonomické dopady na hostinský sektor s ohledem na zkušenosti a poznatky jiných zemí, které tento zákaz již zavedly, nepředpokládají,” tvrdí ministerstvo s tím, že omezení kouření naopak může zlepšit zdraví obyvatel a povede ke snížení spotřeby tabákových výrobků.

 

Zdroj: novinky.cz, 26.11.2014

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen