Kurzy a školení pro lékaře a zdravotní sestry

kurzy-pro-lekare-zdravotni-sestry-odvykani-koureni-lecba-zavislosti-na-tabakuČeská lékařská komora pořádá každý rok několik kurzů pro lékaře. Kurzy vede MUDr. Eva Králíková, CSc. Po absolvování kurzu, ve kterém se dozvíte informace o kouření cigaret, řadu zajímavých statistik, se na závěr dozvíte informace, jak léčit závilost na kouření tabáku. Kurzy bývají zakončeny praktickým nácvikem (otázky pacienta, odpovědi lékaře).

 

 


Na konci kurzu dostanete možnost se zdarma nechat zapsat do internetového registru lékařů vyškolených pro léčbu závilosti na tabák na adrese www.slzt.cz.

 

V ČR může léky na odvykání kouření (Champix, Zyban) předepsat jakýkoliv lékař, takže je oborová volnost v preskripci. Lék pacient hradí sám, v minulosti na léčbu závislosti na cigaretách přispívaly zdravotní pojišťovny. Náhradní nikotinovou léčbu si také pacient hradí sám. Přípravky s obsahem nikotinu (elektronická cigareta, nikotinová náplast či žvýkačka) nejsou na recept, jsou volně prodejné.

Zda zdravotní pojišťovna pacienta na léčbu něco přispívá si musí pacient zjistit sám cíleným dotazem právě na zdravontí pojišťovnu.

Pozor! Výrazně levnější než lék Zyban je Wellbutrin nebo Elontril (přitom obsahuje stejnou účinnou látku jako Zyban - tedy bupropion).

 


 

 

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen