Testy na nikotin pro děti (test na nikotin v moči)

Existují prosím testy či testery na nikotin, mám chlapce 13 let, diabetes melitus 1. typu a tajně kouří, nevím si rady, poradíte, co mám dělat? Děkuji. 

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, co se týče testrů na nikotin, používá se stanovení hladiny kotininu v moči (kotinin je metabolit nikotinu, tj. vzniká jeho rozpadem), tyto testy jsou ale nespecifické (tzn. že neodliší užívání nikotinových náplastí, žvýkaček, inhalátorů a požití tabáku).
Vzhledem k nemoci, kterou Váš syn má, je jistě nekouření velice důležité. Ale, aby tuto důležitost pochopil i on sám, je potřeba mu vysvětlit některé aspekty užívání. Jednak kouření zhoršuje cukrovku, snižuje citlivost na inzulín. Ono skutečně nejde pouze o frajeřinu v partě s kamarády, ale o závislost, která vážně poškozuje zdraví, zhoršuje akné, způsobuje žloutnutí zubů, impotenci atd. Kromě toho je kouření dětskou nemocí, 9 z 10 kuřáků začíná kouřit dříve něž je jim 18. Cílem tabákového průmyslu je dostat kuřáka do závislosti dříve, než pochopí, co to vlastně znamená.

šimnete si, že všechny reklamy jsou mířené na děti (zdůrazňují dobrodružství, nezávislost, event. napodobují trendy věci - např. elegantní balení, hezký zapalovač atd.). V případě zájmu se můžete objednat do Centra pro závislé na tabáku, info též na www.alik.cz, www.nekuratka.cz.

 
  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen