Neustále si říkám, že přestanu,ale buhužel vždy zklamu prostě je to sinější než já a hlavně v mém okolí je tolik kuřáků, že to prostě nejde. Kouřím tak 8 cigaret/den již 7 let. Náplasti ani žvýkačky zkoušet nechci. Denisa

 

Jestliže kouříte do 10 cigaret za den a nezapalujete si cigaretu do hodiny po probuzení, jste závislá spíše psychicky, resp. psychosociálně než-li fyzicky. Důležité je, jestli jste ochotna přestat a jestli si to přejete. Pokud po tom netoužíte, kouřit se Vám podaří jen těžko. Ve Vašem případě je také nutná ochota změnit své návyky a stereotypy - měla byste si uvědomit, které situace jsou pro Vás rizikové (tj. které situace jsou právě ty, kdy saháte po cigaretě), těm se pak vyhnout nebo si předem připravit náhradní řešení.

Tj. např. místo cigarety s kávou např. zelený čaj, při telefonování do ruky nějakou hračku a ne cigaretu, po obědě vypít sklenici vody nebo si jít vyčistit zuby (cigareta vám nebude tak moc chutnat) apod. Důležité je tyto situace promyslet předem. Důležité je, samozřejmě také nemít cigarety u sebe.