Kouřím 18 let asi 10-12 cigaret denně. Opakovaně se mi nedaří přestat kouřit. Nemám na to povahu a vůli.  Zkoušel jsem vše z lékárny, dal za to strašně moc peněz, ale můj problém je v tom, že mám doma kuřačku, cestou do práce a na autobusové zastávce lidé kouří pod nos a v práci také. Prostě jsou cigarety všude. I když se snažím nekouřit, po dvou až čtyřech týdnech podlehnu. Dokonce jsem si i stáhnul fotografie a videa ukazující následek kouření, zamrazí ale stejně si nedám pokoj. Nechci to vzdát, ale nevím jak na to.

Velmi doporučuji navštívit některé centrum pro odvykání kouření v místě vašeho bydliště, kde Vám fundovaní vyškolení odborníci s praxí poradí jak přestat.

Vím, že už nemáte důvěru k různým preparátům a nechce se Vám již "vyhazovat" další peníze, ale zkuste ještě požádat praktického lékaře o lék s obsahem vareniklinu.

Co se týče Vašeho života s ženou kuřačkou, s tím Vám bohužel nepomohu, s tím se musíte vyrovnat sám.

Zmínil jste kuřácké pracoviště, zákon jasně zakazuje kouření na pracovišti, kde je byť jediný nekuřák. Dodržování musí hlídat zaměstnavatel nebo jím pověřená osoba.