nikotinove-naplasti-informace-princip-cenaNikotinové náplasti lze doporučit pravidelným, spíše silnějším kuřákům. Jejich největší předností, oproti předchozím náhražkám, je schopnost dodávat nikotin do těla rovnoměrně po delší čas. Vybrat si můžeme z nikotinových náplastí na šestnáct či čtyřiadvacet hodin a také s různým obsahem nikotinu. Pokud během doby užívání náplasti narazíme na abstinenční příznaky, můžeme náplast doplnit třeba nikotinovou žvýkačkou.

Možnost kombinace prostředků a tedy jednorázového zvýšení dávky nikotinu (např. ve stresových situacích), je poměrně praktická. Nikotin se z náplastí uvolňuje pomaleji než ze žvýkaček či elektronických cigaret.

Kam se náplasti lepí

Nikotinové náplasti se nejčastěji umisťují na paže nebo na bederní část zad. Obecně jsou vhodná ta místa na těle, kde se člověk příliš nepotí a kde není vyvinuté ochlupení. Aplikace náplasti se provádí vždy ráno.

Cena

Cena nikotinových náplastí se pohybuje kolem 400–500 Kč za týdenní kůru, tedy krabičku která obsahuje 7 kusů náplasti. Náplasti jsou volně prodejné a pořídíme je v běžné lékárně.