Jak si znovu nezapálit - rady jak nemít chuť na cigaretu při odvykání

jak-si-znovu-nezapalit-rady-jak-nemit-chut-na-cigaretu-pri-odvykaniTato stránka se zaměřuje především na to, abychom se psychicky vyrovnali s tím, že už prostě kouřit nebudeme a co pro to udělat. Uvádí jak změnit své prostředí, jakým situacím se vyhnout nebo jak se na ně připravit a také to, co dělat, když nemáme ruce zaměstnané manipulací s cigaretami, zápalkami nebo zapalovačem.

Odvykání kouření a změna prostředí, návyků a rituálů

Kouření bývá obvykle spojeno s nějakým místem, zvykem (rituálem) nebo lidmi.
Tyto situace nás pak automaticky nutí si zapálit. Je tedy vhodné snažit se tyto situace eliminovat nebo ještě radši úplně vypustit.

 

Symbolické rozloučení s cigaretou

Zbavit se cigaret, popelníků, zapalovačů a dalších věcí má význam samo o sobě v tom, aby nám tyto věci kouření nepřipomínali, ale pokud zbavení se těchto věcí spojíme navíc s určitým rituálem, můžeme dosáhnout ještě lepšího efektu.

Symboly mají pradávný smysl a dodnes se používají hlavně ve východních zemích. Ať už věci spálíme, hodíme do vody nebo zakopeme, může to pro nás být nový impulz a víra v to, že jsme se těchto věcí zbavili.

 

Nahrazení rituálu kouření jinou činností

Při kouření vznikají různé rituály. Napadlo vás, kolik jste za svůj život vykouřili krabiček, kolik cigaret, kolikrát jste si cigaretu zapálili a zhasli? Kolikrát jste si každou cigaretu strčili do pusy a z pusy? Tyto a mnohé další rituály mohou být hluboce zakořeněné.

Většině lidem v těchto případech pomáhá žvýkání žvýkaček, cucání bonbónů nebo jiných pochutin. Ale se sladkostmi by se to samozřejmě nemělo také přehánět, zvýšená konzumace může vést k jiným onemocněním, jako je například diabetes (cukrovka) nebo obezita.
Měli byste jíst hlavně málo sladkou zeleninu a ovoce, celozrnné produkty s vhodným glykemickým idexem. Důležité je také hodně pít - vody a velmi ředěné džusy nebo neslazené čaje. To je způsob, jak při odvykání netloustnout.
 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen