Kdo mi pomůže s odvykáním kouření - praktický lékař, odborný lékař, centrum

lekari-centra-pro-odvykani-koureni-cigaretV případě, že to myslíte s odvykáním vážně a rozhodnete se využít pomoci lékaře a jeho medicínské podpory máte vyšší šanci, že opravdu kouřit přestanete. Je hned několik možností, které můžete využít, jak se k odborníkovi dostat:  Nejjednodušší je obrátit se na praktického lékaře. Další možností je obrátit se na odborného lékaře nebo na centra a poradny specializované pomoci (centra léčby závislosti na tabáku nebo poradny pro odvykání kouření).

Praktický lékař

Role praktického lékaře je v pomoci kuřákům nezastupitelná. Nestyďte se se svého lékaře zeptat a poradit se s ním o postupu svého nastávajícího pokusu přestat kouřit. Pokud se s vámi lékař o úvahách a snaze zbavit se závislosti na cigaretách nechce bavit, zajděte k jiným odborným lékařům.


Odborný lékař

Odborný lékař vám určitě již dříve doporučoval přestat kouřit v souvislosti s vaším onemocněním, pro které k němu docházíte. Dbejte jeho doporučení a cíleně se ho ptejte, jak by vám v novém pokusu přestat mohl pomoci. Ptejte se ho na nové možnosti řešení kouření a medicínské pomoci.

Specializovaná centra a poradny

Centra pro léčbu závislosti na tabáku nabízejí komplexní odbornou péči při odvykání kouření. Vysoce specializovaný zdravotnický personál zajistí vhodnou formu terapie. Lékařská péče je hrazena z prostředků zdravotního pojištění, je tedy pro pacienty zdarma. Pacienti mají v centrech a poradnách možnost získat příspěvek na léky v hodnotě od 500 do 2 000 Kč.Centra a lékaři:

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen