sance-prestat-kourit-lekarKolem 40 % kuřáků, tedy asi milion lidí, zkusí každý rok přestat, naprostá většina bez pomoci lékaře a bez léků. Protože závislost na tabáku je velmi úporná a silná, je jejich úspěšnost malá, jen 3 lidé ze 100 po roce nekouří. Kdybychom vzali druhý extrém, a sice intenzivní a dlouhodobou léčbu, je úspěšnost i mezi silně závislými 44%. To už je velký rozdíl! Zvažte sami, co uděláte. Nestyďte se vyhledat pomoc.

Chci přestat kouřit sám, nepotřebuji pomoc

Vaše šance, že se vám podaří přestat kouřit a vydržíte to rok, je asi 3%. Pravděpodobně se budete potýkat s abstinenčními příznaky, které jsou hlavním důvodem selhání při odvykání kouření.

 

Chci odvykat s pomocí nikotinových náhražek - elektronické cigarety, náplasti, žvýkačky nebo mikrotablety

S nikotinovými náhražkami vaše šance na úspěch vzrůstají, abstinenční příznaky se dostavují také, ale jsou mírnější.

Chci si nechat poradit s odvykáním od lékaře nebo v centru pro odvykání kouření

Máte nejvyšší šanci na úspěch. Kombinací odborné rady a podpory lékaře a moderních účinných léků se úspěšnost léčby výrazně zvyšuje. Dosahuje až 44 %.

Sami

Vaše šance, že se vám podaří přestat kouřit a vydržíte to rok, je asi 3%. Pravděpodobně se budete potýkat s abstinenčními příznaky, které jsou hlavním důvodem selhání při odvykání kouření.


S pomocí volně prodejných léků

S nikotinovými náhražkami vaše šance na úspěch vzrůstají, abstinenční příznaky se dostavují také, ale jsou mírnější.


S pomocí lékaře a léků na předpis

Máte nejvyšší šanci na úspěch. Kombinací odborné rady a podpory lékaře a moderních účinných léků se úspěšnost léčby výrazně zvyšuje. Dosahuje až 44 %.