elektronicke-cigarety-ecigarety-otazky-odpovediPokládáte si otázky jako: Co je to elektronická cigareta? Je elektronická cigareta zdravá? Co jsou to generace elektronických cigaret? Jak často je potřeba kupovat nový atomizér? Je možné znovu naplňovat patrony (kapsle) nikotinem? Může pomoci ecigareta při odvykání kouření? Na tyto otázky vám odpoví následující stránka.

Co je elektronická cigareta

Co je elektronická cigareta? Elektronická cigareta je důmyslné elektronické zařízení 21.století, které má ambice stát se náhradou klasických cigaret. Zjednodušený princip elektronické cigarety spočívá v tom, že kuřákovi umožní dostávat do těla "čistý" nikotin bez těžkých kovů či karcinogenních látek vznikajících při hoření tabáku. Princip není nepodobný nikotinovým inhalátorům, které se prodávají v lékárnách jako náhrada za cigaretu. Elektronická cigareta však z celého rituálu dělá show co nejpodobnější skutečnému kouření - pára místo dýmu, červené světélko místo hoření, nikotinová náplň ve tvaru filtru atd.

Je elektronická cigareta zdravá?

Nikotin, který obsahují elektronické cigarety je vlastně nezdravá chemikálie (rostliny ho využívají jako herbicid!) stejně jako kofein nebo alkohol. Pokud však budeme posuzovat zdravotní prospěšnost z pohledu kuřáka, který elektronickou cigaretou substituuje klasické cigarety s případnou vyhlídkou na úplnou abstinenci, musíme elektronickou cigaretu opravdu označit za zdravou nebo alespoň výrazně zdravější než-li klasické cigarety.

Proč se uvádějí generace elektronických cigaret a k čemu ta informace slouží?

Především jde o jakousi reklamní berličku, která by měla zajistit větší prodejnost konkrétního výrobku. Jde však o podobný nesmysl jako uvádět generaci vodních dýmek. Elektronická cigareta je buď kvalitní a splní očekávání nebo je to zmetek, který funkčně ani chuťově zdaleka nepřipomíná skutečnou cigaretu. Proto je dobré sledovat aktuální diskuze a reference firem, které elektronickou cigaretu nabízejí.

Je potřeba kupovat součástky (kromě nikotinových náplní) na elektronickou cigaretu a jak často?

Každé zařízení má omezenou životnost, podobně elektronické cigarety. Díly je potřeba včas měnit. Pokud chcete kvalitní realistický dým, počítejte s tím, že budete muset po opotřebení atomizér vyměnit za nový a s nákupem nové baterie po vykouření asi 300 náplní.

Lze patrony doplňovat kapalinou?

Jedna patrona je určena pouze na jedno použití a jakmile je dokouřena, měla by být nahrazena novou. Jsou však výrobci, kteří umí patrony doplňovat. Takoví výrobci kapalinu do patrony nevstřikují přímo, ale transportují pomocí textilu napuštěném v roztoku. V tom případě však počítejte při kouření s horší chutí (nahořklá chuť nikotinu na jazyku) a malou dýmivostí.

Může ecigareta, elektronická cigareta pomoci při odvykání kouření?

Ano, elektronická cigareta je způsob, který vám může pomoci odvykat kouřit cigarety.  Možných způsobů je více, jedním z nich může být např. postupné snižování obsahu nikotinu v náhradních patronách až po plynulý přechod na kouření pouze ochucené páry bez stop nikotinu. Takovým postupem se daří odvykat kouřit 4-5 kuřákům z 10.

 


Kde mohu zakoupit elektronickou cigaretu, dýmku, doutník nebo cigarillo?

 

elektronicka-cigareta-zdravi

 

 

elektronicka-cigareta-se-muze-pouzivat-kdekoliv

Zájem kuřáků o elektronickou cigaretu pramení v drtivé většině ze snahy nepoškozovat nadále své zdraví inhalováním tabákového kouře. Současně se ale nechtějí, nebo nemohou, vzdát své závislosti na nikotinu. Proto je nikotin jednou ze složek tekuté náplně (označované jako "e-liquid") pro elektronické cigarety. Ty jsou dostupné v mnoha koncentracích nikotinu a s množstvím různých příchutí.