Úplný zákaz kouření v restauracích - návrh ve vládě těsně neprošel

uplny-zakaz-koureni-v-restauracich-navrh-ve-vlade-tesne-neproselPoměrně živá debata údajně doprovázela středeční jednání vlády o návrhu, podle kterého by začal v restauracích platit úplný zákaz kouření. Vláda nakonec k tomuto bodu nepřijala žádné stanovisko, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Podle ní to ale de facto znamená, že je kabinet spíš pro přijetí tohoto návrhu.

„Jak nám bylo vysvětleno paní náměstkyní Valachovou, tak pokud vláda nepřijme žádné stanovisko, tak to vlastně znamená, že stanovisko vlády je v podstatě souhlasné, že není negativní,“ uvedla Marksová.
„Dohodli jsme se, že na tom návrhu nebudeme nějak lámat koalici a jednotlivé strany,“ prohlásila s tím, že návrh neprošel jen těsně. Ministři se nakonec nepřiklonili ani k jedné variantě stanovisek. Dostatečný počet ministrů nehlasoval pro pozitivní, negativní ani neutrální stanovisko.
„Většinová podpora je, aby se kouření zakázalo úplně. Byly zde ale výhrady z Legislativní rady vlády vůči legislativně-technickým záležitostem v tomhle návrhu. Proti bylo ministerstvo zdravotnictví, které řeklo, že by to pojalo ve svém komplexním návrhu, kde ale jsou také věci jako škodlivý vliv alkoholu a tak dále,“ upřesnila Marksová.

I kuřák Stropnický byl pro návrh
„Síly byly poměrně vyrovnány, myslím si, že se tam odrážela osobní zkušenost jednotlivých členů vlády,“ doplnil na tiskové konferenci po jednání vlády ministr školství Marcel Chládek, který prý jako nekuřák hlasoval pro neutrální stanovisko.
Naopak kuřák Martin Stropnický, ministr obrany, se přiklonil k přijetí návrhu. „Ač kuřák, tak jsem hlasoval pro ten návrh,“ informoval.

Novela nyní putuje do Sněmovny.


Zdroj: novinky.cz, 27.8 2014

 

 

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen