Kouření cigaret dítěte kvůli zvýšení sebevědomí - kouřím abych si víc věřila a vypadala IN v kolektivu

Dobrý den. Potřebovala bych radu. Mám strašně malé sebevědomí. Ve škole mi pořád jenom nadávají. A nějak jsem se za tu dobu naučila jim neodpovídat a držet to v sobě (a nikomu se nesvěřovat), ale když přijdu domů, mám takové nucení si vzít cigaretu a kouřit. Já nechci kouřit, protože je mi 13 a je to nezdravé, ale potom se mi strašně uleví. Budu ráda, když mi odpovíte. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Cigareta sebevědomí rozhodně nezlepšuje, úleva nastává proto, že si to vsugeruješ a představuješ si to. Mezi dospělými kuřáky je naprostá většina těch, kdo by raději nekouřili, ale nedokážou už přestat a to je něco, co snižuje sebevědomí, mají pocit, že jsou neschopní. Kouření je silná závislost. Snad ještě závislá nejsi, tak to dál nezkoušej. Najdi si něco jiného, co Tě baví a co děláš ráda: běhání, rozhovor s kamarádkou, malování... Uvidíš, že se po sportu budeš taky cítit líp, vyplavují se totiž v mozku "hormony štěstí". Kouření je drahé, spočítej si, co se dá koupit místo krabičky cigaret, co bys prokouřila za týden, za měsíc. A navíc je to zkrátka smrad. Dospělí a sebevědomí lidé kouřit prakticky nezačínají - výrobci cigaret musejí své zákazníky dostat do závislosti dřív, než oni dostanou rozum. Tak buď chytrá a nenech se olbnout ;)

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen