Léčba závislosti na nikotinu při dlouhodobém kouření cigaret, tabáku

Jak může přestat kouřit člověk, který kouří 12 let a nemá pevnou vůli přestat? Děkuji, Saša

Není až tak podstatné jak dlouho kouříte, jako spíš kolik cigaret vykouříte za den/týden. Jak již bylo ve webu opakovaně napsáno, je Vaše definitivní rozhodnutí nekouřit velmi důležité, nezastupitelné a klíčové.

Dále je nutná změna Vašeho životního stylu, způsobu prožívání dne, jednotlivých pro Vás typicky kuřáckých situací. Pokud to jde, je dobré se jim vyhnout (například nepít kávu, nejít do hospody) nebo se na ně připravit (připravit si náhradní činnost místo cigarety). Když se jim už nemůžeme vyhnout, tak se doporučuje po jídle si vyčistit zuby, vypít sklenici vody, naučit se relaxovat jinak než s cigaretou, apod..

Jestli kouříte pravidelně a více než 10 cigaret za den, odvykání kouření Vám podstatně usnadní léky: náhradní léčba nikotinem ve formě náplastí, mikrotablet, pastilek, žvýkaček, inhalátorů či elektronických cigaret. Můžete použít i lék proti kouření Champix s účinnou látkou vareniklinem nebo Zyban s účinnou látkou bupropionem. Léky se vyplatí užívat co nejdéle (minimálně čtvrt roku, lépe 6 měsíců). Jejich cena je zhruba stejná jako cena 1-2 krabičky cigaret denně, navíc naprostá většina zdravotních pojišťoven na ně přispívá (většinou pokud kuřák nekouřil min. 3 měsíce od léčby).

Pozor! Výrazně levnější než lék Zyban je Wellbutrin nebo Elontril (přitom obsahuje stejnou účinnou látku jako Zyban - tedy bupropion).

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen