Vliv tabákových firem na děti - proč to dělají

Slyšel jsem v jednom pořadu v televizi, že se snaží tabákové koncerny ovlivnit hlavně děti a jejich mínění. Proč to dělají? Proč se nezaměří na dospělé? Lucka

Průměrný věk, kdy děti berou svou úplně první cigaretu do úst je někde kolem  9-11. roku věku. Hodně to záleží na místě v ČR (nejdříve začínají kouřit děti v Praze, později na Moravě).

Tabákové koncerny a firmy vědí, že dospělí začínají kouřit málokdy. Jsou chytřejší a vědí, že jim kouřešní škodí. Proto musejí své zákazníky dostat do závislosti dřív než oni dostanou rozum a budou poučeni o škodlivosti. V tomto je dítě snadná kořist. V 9 či 10 letech nemá nikdo dostatečné znalosti a schopnosti pro svobodné rozhodnutí se, zda se stát závislým na droze, která je návykovější než heroin - tedy nikotinu.

Když si taková osoba uvědomí, že kouřit nechce, je pozdě. Je závislá. Závislosti se zbavuje obtížně, statisticky 7 z 10 dospělých kuřáků by radši nekouřili, kdyby si ovšem znovu mohli vybrat.

 

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen