Mám zkušenost s elektronickou cigaretou. Díky ní jsem nejdříve omezil počet klasických cigaret a po několika měsících jsem přestal kouřit úplně. Teď už kouřím pouze elektronické cigarety a mám tam náplně bez nikotinu. Chci se zeptat, jaký na to máte názor Vy? Jednou byla v televizi reportáž, že elektronické cigarety škodí, protože obsahují nikotin. Jenomže ty klasické cigarety jej obsahují také a kromě toho dalších více než 4000 škodlivých látek.

A když pak obsah nikotinu v náplních snížíme na nulu, tak by mne zajímalo, čím to škodí? Můžete mi na to, prosím, odpovědět? Spíše si myslím, že se tyto nové výrobky nelíbí farmaceutickým společnostem, které vyrábí žvýkačky Nicorette a náplasti apod. Děkuji, Dalibor

Máte určitě pravdu v tom, že elektronické cigarety (e-cigarety) jsou mnohem méně škodlivé než cigarety klasické. Není jen prokázané, že jsou bezpečné zcela.

Nedávno vyšlo varování WHO (Světové zdravotnické organizace) ohledně e-cigaret a něm se říká, že tyto výrobky nemají většinou provedené toxikologické analýzy, proto nelze 100% zaručit jejich bezpečnost.

I přesto je elektronická cigareta mnohem zdravějším způsobem jak do těla vpravovat nikotin než-li obyčejná cigareta. Zatímco klasická cigareta obsahuje asi 3500 chemických látek (vč. rakovinotvorných a radioaktivních látek, také těžkých kovů) + 1000 přídatných látek od výrobce, tak elektronická cigareta obsahuje jen nikotin a asi 9-19 dalších přídatných látek (které rozhodně nejsou zásadně školivé lidskému zdraví).


Kde mohu zakoupit elektronickou cigaretu, dýmku, doutník nebo cigarillo?

 

elektronicka-cigareta-zdravi

 

elektronicka-cigareta-se-muze-pouzivat-kdekoliv