Psychická závislost na cigaretách - strach že cigarety nebudu mít po ruce

Dobrý den. Chtěla bych přestat kouřit úplně. Snižuji počet vykouřených cigaret. Nyní jsem na počtu 5-6 za den. Zjistila jsem, že když cigarety nemám vůbec a obchod je daleko, tak mi ani nechybí. Horší ale, když přijdu k nějakému obchodu (tabák, benzínka, restaurace, supermarket apod.), kde jsou cigarety k mání. Pak neodolám. Přirovnala bych to ke strachu. Pak si je zase koupím :-( Poradíte mi, jak vyzrát na tyto pocity? Děkuji, Blanka.

Zkuste si pořídit nějakou nikotinovou substituci - žvýkačka, náplast apod. Bude to pro Vás něco nového, takže se na to možná budete i těšit. Až budete někde v tabáku, kupte si raději nějaký časopis - budete z něj mít určitě víc než z cigaret, které za pár minut vykouříte. Myslím si, že je u Vás trošku i psychická závislost - "co kdyby se něco dělo a já neměla cigaretu (berličku) po ruce. " Když ji nebudete mít, svět se nezboří a Vy situaci zvládnete i bez cigarety. Věřte mi. Dobrým prognostickým znakem je fakt, že dokážete sama regulovat počet cigaret (škoda jen, že jste nenapsala z jakého počtu jste vyšla - tzn. kolik cigaret jste kouřila před tím, než jste začala regulovat kouření).

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen