Elektronická cigareta - obrázek, fotografie, princip, funkce, technický popis

elektronicka_cigareta_designElektronická cigareta představuje moderní prostředek pro kuřáky, kteří chtějí kouřit zdravě, případně s kouřením zcela přestat. Je známá pod pojmem e-cigareta. A jaký je rozdíl od klasické cigarety? Je s ní v podstatě na první pohled shodná. Hlavním rozdílem oproti klasické cigaretě je to, že elektronická cigareta se nezapaluje resp. nic v ní nehoří. Snaží plně nahradit klasickou cigaretu zejména s ohledem na Vaše zdraví a životní prostředí. Funguje na následujícím principu - v elektronické cigaretě se vypařuje tekutina s nikotinem. V e-cigaretě tedy nehoří tabák jako u klasické cigarety.

 

 

Rozdíl na první pohled nepoznáte

Pokud byste viděli tzv. e-kuřáka, kterak kouří elektronickou cigaretu, možná byste ani nepoznali, že to není ta klasická. Kouř z ní vychází zdánlivě stejný, ve skutečnosti se jedná ale pouze o kombinaci nikotinu a vodní páry. Kuřák by vám asi řekl, že určitý rozdíl mezi klasickou a elektronickou cigaretou existuje, protože u elektronické cigarety chybí například chuť dehtu. Možná to někomu chybí, ale dá se to určitě oželet, zvlášť když si uvědomíte, že vaše záclony už nikdy nebudou zažloutlé a načichlé cigaretovým kouřem a všude po zemi se nebudou válet nedopalky. Elektronická cigareta byla totiž původně vytvořena čínskými vědci kvůli olympiádě, protože se nikomu nelíbila představa ulic plných cigaretových nedopalků. První prototypy měly podobu propisky a příliš dlouho nevydržely, protože jejich baterie byly slabé.


Z čeho se e-cigareta skládá

Elektronická cigareta se skládá ze tří hlavních částí: baterie, atomizér (rozprašovač) a náplň.

 

Baterie zajišťuje chod elektronické cigarety. Napájí atomizér, který při potáhnutí vytváří páru z tekutiny, kterou dodává náplň. Atomizér je řízen mikroprocesorem. Vše proběhne stejně tak, jako při potáhnutí z běžné cigarety. Baterie jsou dobíjecí. Na špičce je umístěno diodové světlo, které se při potáhnutí plynule červeně rozsvítí a dodává tím efekt zapálené cigarety. Náplně se po vypotřebování mění za nové, nebo se mohou znovu doplnit tekutinou (e-liquidem). Záleží na druhu a modelu elektronické cigarety.


Náplň a příchutě

Náplň si můžete zvolit podle vašeho gusta, obsahuje nikotin v tekutém stavu, ale vybrat si můžete nejen z celé škály příchutí, ale také množství nikotinu, který se uvolňuje při kouření (jsou i náplně, které žádný nikotin neobsahují).

 

Množství nikotinu odpovídá zhruba náhradní léčbě kuřáků – mělo by být nižší (tím také zdravější), ale zase ne příliš nízké, aby nedocházelo k abstinenčním příznakům.

 

 

jak-funguje-jak-pracuje-elektronicka-cigareta-schema-princip 


 

Kde mohu zakoupit elektronickou cigaretu, dýmku, doutník nebo cigarillo?

 

elektronicka-cigareta-zdravi

 

elektronicka-cigareta-se-muze-pouzivat-kdekoliv

 
  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen