elektronicka_cigareta_designElektronická cigareta představuje moderní prostředek pro kuřáky, kteří chtějí kouřit zdravě, případně s kouřením zcela přestat. Je známá pod pojmem e-cigareta. A jaký je rozdíl od klasické cigarety? Je s ní v podstatě na první pohled shodná. Hlavním rozdílem oproti klasické cigaretě je to, že elektronická cigareta se nezapaluje resp. nic v ní nehoří. Snaží plně nahradit klasickou cigaretu zejména s ohledem na Vaše zdraví a životní prostředí. Funguje na následujícím principu - v elektronické cigaretě se vypařuje tekutina s nikotinem. V e-cigaretě tedy nehoří tabák jako u klasické cigarety.

 

 

Rozdíl na první pohled nepoznáte

Pokud byste viděli tzv. e-kuřáka, kterak kouří elektronickou cigaretu, možná byste ani nepoznali, že to není ta klasická. Kouř z ní vychází zdánlivě stejný, ve skutečnosti se jedná ale pouze o kombinaci nikotinu a vodní páry. Kuřák by vám asi řekl, že určitý rozdíl mezi klasickou a elektronickou cigaretou existuje, protože u elektronické cigarety chybí například chuť dehtu. Možná to někomu chybí, ale dá se to určitě oželet, zvlášť když si uvědomíte, že vaše záclony už nikdy nebudou zažloutlé a načichlé cigaretovým kouřem a všude po zemi se nebudou válet nedopalky. Elektronická cigareta byla totiž původně vytvořena čínskými vědci kvůli olympiádě, protože se nikomu nelíbila představa ulic plných cigaretových nedopalků. První prototypy měly podobu propisky a příliš dlouho nevydržely, protože jejich baterie byly slabé.


Z čeho se e-cigareta skládá

Elektronická cigareta se skládá ze tří hlavních částí: baterie, atomizér (rozprašovač) a náplň.

 

Baterie zajišťuje chod elektronické cigarety. Napájí atomizér, který při potáhnutí vytváří páru z tekutiny, kterou dodává náplň. Atomizér je řízen mikroprocesorem. Vše proběhne stejně tak, jako při potáhnutí z běžné cigarety. Baterie jsou dobíjecí. Na špičce je umístěno diodové světlo, které se při potáhnutí plynule červeně rozsvítí a dodává tím efekt zapálené cigarety. Náplně se po vypotřebování mění za nové, nebo se mohou znovu doplnit tekutinou (e-liquidem). Záleží na druhu a modelu elektronické cigarety.


Náplň a příchutě

Náplň si můžete zvolit podle vašeho gusta, obsahuje nikotin v tekutém stavu, ale vybrat si můžete nejen z celé škály příchutí, ale také množství nikotinu, který se uvolňuje při kouření (jsou i náplně, které žádný nikotin neobsahují).

 

Množství nikotinu odpovídá zhruba náhradní léčbě kuřáků – mělo by být nižší (tím také zdravější), ale zase ne příliš nízké, aby nedocházelo k abstinenčním příznakům.

 

 

jak-funguje-jak-pracuje-elektronicka-cigareta-schema-princip 


 

Kde mohu zakoupit elektronickou cigaretu, dýmku, doutník nebo cigarillo?

 

elektronicka-cigareta-zdravi

 

elektronicka-cigareta-se-muze-pouzivat-kdekoliv