elektronicka_cigaretaJak už to tak bývá, obchodníci se snaží získat ze svých zákazníků co možná nejvíce peněz. Z toho důvodu se i u nového artiklu - elektronických cigaret, začínají vymýšlet nejrůznější legální i nelegální způsoby, jak si vydělat na kuřácích. Stránka uvádí některé nejběžnější fígle, jak spotřebitele závislého na nikotinu napálit.
Generační exploze (G3, G4, G5, atd.)

Pozor na nesmyslné nabídky neexistujících, stále vyšších generací e-cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. První elektronické cigarety se objevily v roce 2006 tehdy ještě pouze ve formě doutníků ( E-Cigar ). Měly úspěch, proto se brzy objevily modely ve stylu cigaret se špičkou (tzv. pen modely) a po nějaké době konečně i takové modely, které již na několik kroků při zběžném pohledu od cigaret klasických nešlo rozeznat.

Tyto modely se od předchozích velice lišily (nejen v designu ale i funkčnosti) a představovaly skutečný vývojový skok. Začali jsme je tedy nazývat e-cigaretami druhé generace a pen modely se logicky staly generací první. Elektronické cigarety 2. generace nyní na trhu najdete v mnoha variantách, od rozličných výrobců. Je však nyní zřejmé, že se v tomto případě o žádný vývojový skok u jednotlivých modelů nejedná a je tomu tak i v rovině funkčnosti. Jde o nepřetržité zlepšování designu i funkčnosti e-cigaret druhé generace.

V honbě za zákazníkem však u většiny prodejců propukly závody o to, kolikátou generaci již ve své nabídce uvádějí. Brzy jsme tak byli svědky příchodu, e-cigaret 4. i 5. generace.

 

Úsměvné je, že kupodivu nikde nenajdete generaci 3 ( 3G ), tu v této honbě zcela přeskočili...

 

 

 

Pozor na neexistující generace cigaret

Pozor na nesmyslné nabízení neexistujících stále vyšších generací e-cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. Chválně se svého prodejce e-cigaret dotažte, která ecigareta je 1G, která 2G, 3G...atd...

Jejich odpovědi nám můžete napsat...


Typové označení

Pozor na kódové označení konkrétního modelu e-cigarety, jeho znalost Vám ušetří problémy při nákupu patron a příslušenství. Toto téma souvisí s generační explozí. Stejný model e-cigarety často prodejci nazývají svým vlastním jménem a přijdete-li si pak koupit patrony či příslušenství do jiné prodejny, prodavač nebude vědět, které vám má dát. Dojdou-li Vám např. patrony při dovolené v Německu a vy se obrátíte na některého z místních prodejců se žádostí o koupi patron do modelu EC518/5G ( tak nazývá model DSE 103 jeden z nových prodejců ), nebudou vám rozumět, ani otážete-li se německy...Snadná pomoc spočívá ve znalosti typového označení, kterým je konkrétní model označen ve výrobě (např. KR808 či RN4081). Vše, co přišlo na trh po e-cigaretách první generace již toto typové označení má a je platné celosvětově.

Pozor tedy na typové označení vaší e-cigarety.

 

 

Obsah balení

Pozor na obsah balení, především u nápadně levných nabídek – dokupování potřebné výbavy se může prodražit. Vždy si zkontrolujte, co všechno je součástí balení e-cigarety, kterou kupujete. Standardní výbava zahrnuje 2 dobíjecí baterie, nabíječku, atomizér s náústkem, několik patron pro začátek, český návod k použití, záruku. Pokud v balení něco z toho chybí, budete si chybějící výbavu muset dříve či později stejně zakoupit a to se Vám může prodražit.

Pozor tedy na obsah balení – dokupování se může prodražit.

 


Vyobrazení e-cigarety.

Někteří prodejci používají další z "fíglů"... na jejich e-shopech najdete u všech typů, které mají v nabídce, stejné foto detailu samotné e-cigarety, aniž by bylo přiloženo foto celého balení. V zápatí stránky bývá ( v lepším případě ) poznámka, že použitá fota jsou ilustrativní. Z takovéto fotky samotné e-cigarety nemáte šanci poznat, o který typ se jedná. Přidá-li takový prodejce i vlasní, z prstu vycucaný název dané e-cigarety, až vám dojdou patrony, můžete začít pátrat po tom, jaká že vlastně e-cigareta Vám to přišla. Často se pak chodí zákazníci zásilkových firem ptát do kamenných obchodů, co že to má za e-cigaretu, kterou koupil jinde. Dokonce je znám případ, kdy zákzník přišel s elektronickou cigaretou, která byla sestavena z několika rozdílných typů a takto zaslána onomu e-kuřákovi jedním nejmenovaným e-shopem. Není pak divu, že nedýmala.

Pozor tedy na vyobrazení výrobku v tom kterém e-shopu.

 


Extrémně nízká cena.

Při hledání vhodné e-cigarety pro vás nepochybně na internetu narazíte i na zdánlivě výhodné, překvapivě levné nabídky. Budoucí e-kuřák zajásá nad cenou a ihned vyplňuje objednávku. Bohužel, u těchto koupí nebývá e-kuřák e-kuřákem příliš dlouho :-)

U těchto extrémně levných elektronických cigaret se většinou jedná o tři aspekty, které tuto cenu umožňují :

  1. šedý dovoz, bez zaplacení cla a DPH
  2. podřadná kvalita, většinou se jedná o výrobky z neautorizovaných továren
  3. prodejce nepředpokládá, že na trhu vydrží dva roky...protože u podobných cen není možno zajistit dvouletou záruku

Pozor tedy na podezřele levné nabídky, vybírejte s rozvahou.

Pro lepší informovanost zájemců o elektronickou cigaretu pracujeme na obsáhlém webovém katalogu e-cigaret, kde budou všechny typy a modely, které se dosud vyráběly či vyrábí.

 


 

 

 

Kde mohu zakoupit elektronickou cigaretu, dýmku, doutník nebo cigarillo?

 

elektronicka-cigareta-zdravi

 

elektronicka-cigareta-se-muze-pouzivat-kdekoliv