odvykani-koureni-a-hypnozaHypnóza je změněný stav vědomí a lze ji využít k léčbě různých psychických i tělesných potíží. Již mnoho desítek let se hypnóza uplatňuje i při odvykání kouření. Může hypnóza pomoci přestat kouřit právě vám? Abychom mohli tuto otázku zodpovědět, řekneme si nejdříve něco o hypnabilitě. Hypnabilita je schopnost člověka nechat se zhypnotizovat a je to víceméně daná vlastnost - člověk se jí nemůže naučit ani se jí zbavit.

Asi 5% lidí patří mezi hluboce hypnabilní a ti na sugesce v hypnóze reagují velmi silně. Na druhé straně je asi stejně vysoké procento lidí nehypnabilních a mezi těmito póly je velká skupina lidí, kteří jsou středně hypnabilní. Hluboká hypnabilita je výhodná například u léčby bolesti, ale jinak celkem moc nezáleží na tom, jak hluboce je daný člověk zhypnotizovaný - hypnóza mu může pomoci, i když je méně hypnabilní. Záleží na důvěře člověka k hypnóze a hypnotizérovi, na jeho osobnosti i aktuálních okolnostech.

Pokud kuřákovi v hluboké hypnóze silně znechutíte a "zakážete" cigarety, nebude schopen si pár desítek hodin po hypnóze zapálit. Pokud ale bude chtít ve své kuřácké kariéře pokračovat, tuto nechuť po dvou až třech dnech překouří. A naopak člověku v mělké hypnóze, který je pevně odhodlaný přestat kouřit, hypnóza pomůže v dosažení jeho cíle.

Zpočátku by se měla hypnóza absolvovat denně. Jakmile pomine nejkritičtější období, interval se prodlužuje. Pro mnoho lidí je problematické, časově náročné i drahé takto poctivě vedenou hypnoterapií (terapií hypnózou) projít. Naštěstí existuje dostupné řešení: sugestivní nahrávky vyvinuté speciálně pro odvykání kouření. Člověk si může vybrat typ nahrávky podle toho, zda se právě potřebuje uvolnit, posílit svou motivaci nebo si kouření znechutit. Vybranou nahrávku si pustí a nechá ji na sebe působit. Nevýhodou je, že při této metodě není přímý kontakt s psychologem; výhodou je naopak, že si nahrávky můžete pustit kdykoli a kdekoli - z počítače, CD přehrávače, tabletu nebo mobilu.

Tyto sugestivní nahrávky k odvykání kouření teď můžete získat v rámci programu Už nekouřím, který se skládá z knížky, tří sugestivních nahrávek a dvou bonusů. Jedna nahrávka posiluje váš odpor vůči kouření, druhá nahrávka je uklidňující a třetí dodává motivaci a energii. Nenechte se už svým podvědomím podrážet - dostaňte jej na svou stranu a dosáhněte tak vytouženého cíle zbavit se cigaret.

Program Už nekouřím vám může pomoci, abyste došli k pevnému rozhodnutí nekouřit a díky sugestivním nahrávkám ideálně vyladili své podvědomí. Už zítra z vás může být spokojený nekuřák. Klikněte sem a dozvíte se víc.

 

Program Už nekouřím - podrobnosti